Популярне

Тернополяни ще можуть уточнити свої дані у попередніх списках виборців

Тернополяни та жителі області мають ще декілька днів для того, щоб уточнити свої дані у попередніх списках виборців. Зробити це необхідно до 19 жовтня.

Часу законодавець виділив для цього дуже мало, тож представники Державного реєстру виборців просять не зволікати з цією справою, щоб у день виборів мати можливість спокійно і без проблем отримати бюлетень та проголосувати.

– Відділ ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міської ради 11 жовтня передав попередні списки виборців та іменні запрошення дільничним виборчим комісіям, – розповів За Збручем начальник відділу Віктор Пулька. – З 12 жовтня всі ДВК працюють у власних приміщеннях. Тобто будь-який виборець включно до 19 жовтня може звернутися у комісію і перевірити чи він внесений у попередні списки. Якщо людини немає у переліку, то вона звертається до ДВК або Дрежреєстру виборців, із заявою про внесення її даних у Державний реєстр виборців, щоб потрапити в уточнені списки по своїй виборчій адресі і проголосувати 25 жовтня. Дуже короткий термін дав законодавець, щоб можна було звернутися для уточнення. Тому бажано, щоб люди активніше зверталися до своїх виборчих дільниць і перевіряли чи вони є у списках, і в день голосування спокійно могли отримати бюлетені.

Розповів Віктор Пулька і про зміни в законодавстві щодо проведення виборів до місцевих органів самоврядування.

– На цих місцевих виборах мають право голосувати тільки особи, які зареєстровані за адміністративно-територіальною одиницею, – пояснює Віктор Пулька. – Якщо людина зареєстрована в Тернополі вона матиме право голосувати за кандидатів на міського голову, за депутатів до міської і обласної рад. Ті хто зареєстрований в іншому населеному пункті, але проживають у Тернополі не матимуть змоги голосувати за місцем проживання. Їм необхідно їхати туди, де вони зареєстровані і там голосувати. До сьогодні законодавець не передбачив процедуру голосування для переселенців. Тому приблизно півтора мільйона осіб не будуть брати участі у місцевих виборах. До попереднього списку виборців в Тернополі включено 178 тисяч громадян, приблизно 1700 з них будуть голосувати вдома. Є ще 8 спеціальних виборчих дільниць, в яких голосуватимуть за кандидатів до тієї ради, за яких дозволяє їхня реєстрація. Якщо людина в лікарні і зареєстрована в Тернополі, то вона отримає три бюлетені, якщо в іншому населеному пункті, то отримає тільки бюлетені для голосування за депутатів до обласної ради.

Перевірити себе у переліку виборців можна у дільничній виборчій комісії або у відділі ведення Державного реєстру виборців. У Тернополі він розташований на вулиці Листопадовій, 5, кабінет № 42 і 44 Працює відділ з 8.00 до 17.15 щодня. Можна також отримати інформацію в телефонному режимі за номерами: 22-03-83, 25-07-95, 40-41-79.

 

 

http://infoprostir.te.ua/?p=110445

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Бер
12
"Велике будівництво" - це не лише спорудження об'єктів інфраструктури, а й нові робочі місця, - Володимир Труш

Програма «Велике будівництво» - це не лише спорудження об’єктів інфраструктури, ремонт та будівництво доріг, а й нові робочі місця та додаткові надходження у місцеві бюджети. На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час брифінгу.

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua