Популярне

Тернопільським бізнесменам відкривають секрети експорту

Спеціалізований семінар на тему «Експортні можливості для малого та середнього бізнесу» триває у Тернополі. Проводять його безкоштовно для бізнесменів області тренери-експерти – автор книги «Базовий посібник з інтернаціоналізації бізнесу та виходу на ринки ЄС» Олег Мірошниченко та директор Міжнародного інституту підприємництва, експерт-аналітик Національного порталу Export UA Галина Перепелиця.

 

Захід відбувається з ініціативи представників департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Тернопільської ОДА у рамках реалізації проекту „Лідерство в економічному врядуванні”.

Зокрема, тренери ознайомили учасників семінару з основними кроками початку експортної діяльності. Це експортне планування, дослідження ринку, ринкові «маршрути», пошук можливостей та бізнес-контактів в Інтернеті та поза ним, управління контактами та вдосконалення, умови продажу, страхування, правові аспекти міжнародної діяльності, вимоги ринку, експортна документація.

«Створюючи продукт, виробник повинен в першу чергу приділити увагу якості та унікальності, – зазначив Олег Мірошниченко. – Важливим чинником для виходу на європейський ринок є ступінь орієнтованості на споживача. Не слід забувати і про гарантійне обслуговування після продажу. Щоб пропонувати товар на зовнішньому ринку, потрібно перерости внутрішній. Або ж довести, що товар з вагомих причин не може продаватись вдома, наприклад, через фінансову неспроможність більшості населення. Це показало одне з підприємств в Чернівцях. Воно займається виробництвом унікального березового соку, який продає виключно на європейських ринках».

Також важливим аспектом є готовність вкладати кошти та чекати результату протягом тривалого періоду, бути готовим змінити чи виправити аспекти діяльності в залежності від вимог покупців. А ще – мати чіткий план діяльності із конкретними цілями та термінами виконання, щоб кожен учасник команди бачив свою функцію та очікувані результати, додав спікер.

Інвестувати свій час Олег Мірошниченко порадив у вивчення англійської мови.
«Англійська мова – це мова ділового спілкування у світі, – зазначив він. – Немає вибачень за її незнання. Читайте щодня мовою оригіналу хоча б дві статті, які стосуються вашого бізнесу. Уявіть, що ви не можете отримати цю інформацію рідною мовою. Саме через виникнення необхідності ми починаємо запам’ятовувати іноземну лексику».

 

 

 

http://ltdaily.info/ternopil/sekretiv-uspishnoho-eksportu-navchayut-biznesmeniv-ternopilschyny/

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Бер
12
"Велике будівництво" - це не лише спорудження об'єктів інфраструктури, а й нові робочі місця, - Володимир Труш

Програма «Велике будівництво» - це не лише спорудження об’єктів інфраструктури, ремонт та будівництво доріг, а й нові робочі місця та додаткові надходження у місцеві бюджети. На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час брифінгу.

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua