Популярне

26 жовтня - День футболу

Цього дня німецький винахідник Філіпп Рейс у Франкфурті продемонстрував свій винахід, який він назвав телефоном. А у Нью-Йорку відкрита перша лінія метрополітену. Відкрий для себе історію 26 жовтня.

У день виборів в Тернополі проведуть екзит-пол

Ймовірних переможців місцевих виборів у Тернополі можна буде дізнатися відразу після закриття дільниць в 20 годині 25 жовтня. Вперше на місцевому рівні у обласному центрі проведуть власний екзит-пол. Для цього в Тернополі об’єдналася низка громадських організацій. В день виборів на десяти дільницях міста планують таємно опитати 1200 респондентів. Результати екзит-полу матимуть похибку не більше 2% від дійсності, сподіваються організатори, – повідомляє ТВ-4– Люди закріплені за конкретними дільницями будуть, це по кілька дільниць на мікрорайон, і фактично буде відображати місто. Через певні інтервали, я не буду вдаватися вже в саму технологію, але щоб ви просто розуміли, людина після виходу виборця, після голосування, вона пропонує, з кроком там 20 відповідно, вона пропонує відповісти таємно знов таки, заповнивши оці два бюлетені і поклавши в таку скриньку. потім в нас є така логістична схема, по якій ці скриньки через певний період збираються. В центрі аналітики вони заносяться в базу, – розповідає координатор Тернопільської експертної групи Ярослав Чорнозуб.Організатори проведення громадського екзит- полу в Тернополі протягом дня будуть готові інформувати по явці виборців та по можливих порушеннях, а вже о 20:05, чи не відразу по закритті дільниць обіцяють оголосити результати опитування.

Де відпочити на Тернопільщині?

Тернополяни перевтомлені від всюдисущої політичної агітації. Але є місце, де немає жодної агітки, де можна відпочити, не зустрівши листівки з пиками кандидатів.

Чи потрібно тернополянам запасатись цукром?

На Тернопільщині завершують збирати цукрові буряки. Цього року їх площі мені, ніж минулоріч, – 16 тисяч гектарів. Проте це не є причиною для дорожчання цукру, – запевняють у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Що їсти, щоб не захворіти?

Про те, які страви краще їсти в період загострення вірусних інфекцій, розповідає лікар тернопільського центру “Здоров’я” Зоряна Володимир.

Легкоатлетичний крос на Тернопільщині

З початком нового навчального року в Гусятинському коледжі ТНТУ імені Івана Пулюя завирувало спортивне життя. Так, 20 жовтня там провели легкоатлетичний крос. Переможці визначались на двох дистанціях – 1000 м (юнаки, дівчата) та 2000 м (юнаки).

Тернопільщина і "Блакитна маркіза"

Більш як вісімсотлітній Збараж пам’ятає дуже багато відомих історичних осіб, які творили його історію. Багато публікацій присвячено цим людям, що були власниками міста в Медоборах.

У Тернополі говорили про енергозбереження

20 жовтня у Народному домі «Перемога» відбувся молодіжний форум ЗнайМО, який спрямований познайомити людей з діючими молодіжними об’єднаннями міста Тернополя, надати поштовх до активізації молоді та залучити людей до громадських ініціатив.

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua