Популярне

Замерзлий водоспад на Тернопільщині (фото)

Ось таку красу замерзлого Джуринського водоспаду можна було побачити ще недавно на Тернопільщині:

 

Фото: Мар’яна Джегус, Від Тарнополя до Тернополя

 

Червногородський або Джуринський водоспад— водоспад, гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Назва Червоногородський походить від назви міста з магдебурзьким правом Червоногород, яке було неподалік кілька століть тому.
 Наполеон Орда. Млин біля Джуринського водоспаду

Розташований між селами Нирків і Устечко Заліщицького району Тернопільської області, на річці Джурин, яка протікає через село Устечко та впадає в річку Дністер. Утворився водоспад у результаті прориву річки Джурин через вузький кам’янистий уступ.

За легендами, водоспад був створений штучно турками під час облоги Червоногородського замку. Щоб здобути замок, турки перерубали кам’яний кряж і відвели сюди повноводну тоді річку, яка до цього робила кількакілометрову петлю і огинала пагорб з замком. У такий спосіб турецькі війська звільнили собі шлях до замку. Однак прорив кам’яного уступу міг відбутися і без допомоги людини.

Повна висота водоспаду 16 м, ширина — до 20 м, кількість каскадів — 3.

 

 

Джерело: http://lypa.com.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua