Популярне

27 січня в історії Тернополя

Сторінками історії: 1527 - під Кременцем військо Костянтина Острозького розбило армію ординців, 1915 - народився художник-графік світової слави Яків Гніздовський, 1940 - розпочала роботу обласна бібліотека для дітей.

 27 січня 1527 року - у битві під Кременцем військо князя Костянтина Острозького розбило 17-тисячну кримську орду й врятувало велику кількість бранців.

27 січня 1899 року – у с.Токи Підволочиського району помер священик, хоровий диригент, громадсько-освітній діяч Панкратій Білінський.

27 січня 1856 року - у Зарубинцях Збаразького району, у сім’ї священика народився адвокат, редактор, політичний і громадський діяч Антін Якович Горбачевський. У 1913 р. став послом до Галицького сейму. Входив до польського сенату від Українського національно-демократичного об’єднання. Головував в Українському парламентарному клубі. 25 (26) квітня 1944 р. помер.

27 січня 1915 року – у с.Пилипче на Борщівщині народився художник-графік світової слави Яків Гніздовський (на фото). Гніздовський вважається загальновизнаним авторитетом мистецтва дереворізу і міжнародним його майстром. Його дереворити широко виставлялися не тільки у США, а і в Токіо, на Близькому Сході, в Африці, Лондоні, Празі, Німеччині. Крім станкової графіки Гніздовський був майстром її мініатюрного відгалуження - книжкового знаку. Він зробив 54 екслібриси, які увійшли до випущеної 1986р. книжки «Гніздовський екслібрис», що її Американський інститут графічного мистецтва вибрав однією з найкращих публікацій того року в США. Помер 1985 року в одному з Нью-Йоркських шпиталів.

27 січня 1940 року - розпочала свою роботу Тернопільська обласна бібліотека для дітей, її фонд нараховував 4500 примірників документів. Сьогодні книгозбірня — найбільше книгосховище літератури для дітей в області. Її фонд становить 150 тис. примірників документів. Бібліотеку щорічно відвідують 12,5 тис. користувачів, яким видається понад 200 тис. примірників документів. Книгозбірня має розгорнуту структуру, а це 7 функціональних відділів і 2 сектори. До послуг користувачів — Інтернет-центр. У бібліотеці діють програми «Бібліотека і освіта», «Бібліотека і користувач», «Діти і книга».

27 січня 1941 року – у Кракові (Польща) помер релігійно-церковний діяч, крилошанин, доктор теології, професор Станіславської духовної семінарії, Апостольський адміністратор Лемківщини, уродженець Бучаччини о.Яків Медвецький.

27 січня 1944 року - для відбудови Тернополя і області після війни засновано організацію «Тернопільбуд».

27 січня 2014 року - депутати Тернопільської міської ради прийняли рішення про визнання Народної Ради України як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України.

27 січня 2014 року – Тернопільська міська рада вирішила заборонити на території міста діяльність і використання символіки Партії регіонів та Комуністичної партії України, як таких, що суперечать національним інтересам та порушують права і свободи громадян.

27 січня 2015 року - у зоні проведення АТО загинув військовослужбовець 26-а артилерійської бригади, уродженець  с.Голотки Підволочиського району Володимир Чеславський. Працював водієм у колгоспі. На фронт пішов добровольцем.

27 січня 2015 року – у м.Київ, від отриманих в бою у зоні АТО ран, помер старший солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади, уродженець с.Трибухівці Бучацького району Ігор Римар. Проживав у с. Ріпинці Бучацького району. Отримав тяжкі поранення 9 січня під час атаки російських бойовиків на новий термінал аеропорту Донецька. Через обстріли йому довелось чекати близько семи годин, перш ніж побратими змогли вивезти пораненого з аеропорту до шпиталю, спочатку в Артемівськ, а потім — до Харківського військового госпіталю. Більше двох тижнів воїн боровся за життя, переніс чотири операції. Поховали Героя на цвинтарі у с.Трибухівці. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua