Популярне

Традиції святкування Водохреща на Тернопільщині

Сьогодні, 19 січня, християни Тернопільщини відзначають свято Хрещення Господнього.

 

В усіх регіонах Тернопільщини в цей день вирубують із річкового льоду хрест великого розміру, а от подекуди обливають червоною фарбою або й просто буряковим соком. Так само з льоду вирубують престол біля хреста. Завершують святкову композицію соснові або ялинові гілки у вигляді арки — це «царські врата».

На березі річки, знову ж таки біля льодового хреста, відбувається ще одне нетривале святкове богослужіння, потім священик занурює в річкову воду (в ополонку) хрест під спів хору «Во Йордані хрещуся тобі, Господи…». Ось тепер вода вважається освяченою, і люди набирають з ополонки у принесений із собою посуд свячену воду.
Після всіх процедур громада повертається додому. За народними віруваннями, коли священик опускає хрест у ополонку, з річки вистрибує нечиста сила, і гуляє вона землею до тої пори, поки якась жінка не випере в річці білизну. Тому на Тернопільщині збереглася традиція не прати одяг певний час після Водохреща. Час, коли суворо забороняється прання, залежить від регіону: подекуди це три дні, інші не перуть сім-дев’ять, а то й десять днів.
Принісши додому свячену воду, господар кропить усе в оселі й господарстві. Уся родина сідає до столу, перед їжею випивши свяченої води.
Також в цей день прийнято купатися в ополонках водойм, вважається, що освячена вода додасть сил та здоров’я.
В цей день прийнято вітатися: “Христос Хрещається!” На що відповідають: “В ріці Йордан”.

 

 

Джерело: http://lypa.com.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua