Популярне

Традиції святкування Водохреща на Тернопільщині

Сьогодні, 19 січня, християни Тернопільщини відзначають свято Хрещення Господнього.

 

В усіх регіонах Тернопільщини в цей день вирубують із річкового льоду хрест великого розміру, а от подекуди обливають червоною фарбою або й просто буряковим соком. Так само з льоду вирубують престол біля хреста. Завершують святкову композицію соснові або ялинові гілки у вигляді арки — це «царські врата».

На березі річки, знову ж таки біля льодового хреста, відбувається ще одне нетривале святкове богослужіння, потім священик занурює в річкову воду (в ополонку) хрест під спів хору «Во Йордані хрещуся тобі, Господи…». Ось тепер вода вважається освяченою, і люди набирають з ополонки у принесений із собою посуд свячену воду.
Після всіх процедур громада повертається додому. За народними віруваннями, коли священик опускає хрест у ополонку, з річки вистрибує нечиста сила, і гуляє вона землею до тої пори, поки якась жінка не випере в річці білизну. Тому на Тернопільщині збереглася традиція не прати одяг певний час після Водохреща. Час, коли суворо забороняється прання, залежить від регіону: подекуди це три дні, інші не перуть сім-дев’ять, а то й десять днів.
Принісши додому свячену воду, господар кропить усе в оселі й господарстві. Уся родина сідає до столу, перед їжею випивши свяченої води.
Також в цей день прийнято купатися в ополонках водойм, вважається, що освячена вода додасть сил та здоров’я.
В цей день прийнято вітатися: “Христос Хрещається!” На що відповідають: “В ріці Йордан”.

 

 

Джерело: http://lypa.com.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua