Популярне

Як на Тернопільщині святкують другий святий вечір

Сьогодні, 18 січня, в Україні, зокрема і на Тернопільщині, –  другий святий вечір – напередодні свята Хрещення Ісуса Христа у річці Йордан.

 

Неодмінний атрибут дня – святкова вечеря із пісних страв.

Цього дня прийнято святити в церкві воду, причому посуд, призначений для свяченої води, прикрашають квітами, щоб Бог оберігав від різних негараздів.

Подекуди на Тернопільщині господині замішують на свяченій воді рідке тісто й цим тістом малюють на стінах дому й інших господарських будівель хрести «від злих сил».

Господар дому окропляє свяченою водою всіх, хто є присутнім в оселі, при цьому супроводжує свої дії приблизно такими словами: «Дай нам, Боже, і на той рік діждати!»

Також в певних регіонах Тернопільщини збереглася традиція спалювати дідуха.
Так, коли на дворі запанує темрява, родина виносить із дому «дідуха» й спалює в садку або десь в іншому місці. Попіл зі згорілого «дідуха» зазвичай розкидають по городу — на добрий урожай.

 

 

Джерело: http://lypa.com.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua