Популярне

Тернополянин в Голлівуді

Мало хто знає, але у легендарному фільмі "У джазі тільки дівчата" зіграв українець. Ні, Мерилін Монро не трансвестит. Йдеться про Маркіяна Мазркевича, або як його знають у США - Майка Мазуркі.

 

Мазуркевич Михайло (Маркіян) Юліанович, виявляється, з Козівського району. Майбутній актор з’явився на світ у селі Купчинці на Тернопільщині. Мати Маркіяна Мазуркевича так розповідала про нелегку долю їхньої родини: «Три тижні, заки народився син, мій чоловік рішився виїхати в Америку. Я не перечила йому, бо в краю була нужда - думала, що як поїде в Америку, то колись і мене візьме з дитиною, буде нам краще жити на цьому світі. Та не було грошей на дорогу, треба було позичати у мого вітчима...» Намагаючись віддати борг, мати поїхала до Прусії на заробітки, залишивши однорічну дитину чужим людям. Тим часом вітчим викрав хлопчика. Навіть коли батьки Маркіяна повернули борг і надіслали синові гроші на подорож до Америки, вітчим привласнив їх і всіляко відтягував приїзд. Врешті-решт Мазуркевичі змушені були купити квитки випадковим знайомим, які й привезли чотирирічного хлопця до батьків.

Емігрував з батьками до США. Від 1915 — в м. Коговз.

Маркіян, який невдовзі змінив ім’я на Майк, успішно скінчив школу, вчив право у Нью-Йоркському університеті Фордгем, потім працював в одній з фірм на Волл-стріт. Крім того, він ніколи не поривав зі спортом і ще зі школи захоплювався декламацією віршів української та англійської літератури.

Навчався в балетній школі В.Авраменка.

Закінчив Менгеттенський спортивний коледж (1930, м. Нью-Йорк), член драматичного гуртка, ви­ступав у «Містер Шоу».

Студіював право у Фордгеймському університеті (м. Нью-Йорк).

 

Майка знали і шанували в Українському Культурному центрі в Лос-Анджелесі. Як свідчать друзі Мазуркі, він до самої своєї смерті мріяв ще хоч раз побачити батьківщину (на жаль, це йому не вдалося). Він не дожив 16 днів до свого 82-річного ювілею. В останню путь тіло актора понесли з української церкви святого Володимира, парафіянином якої він був.

 

Його ім’я було популярним ще до дебюту Мазуркі у Голлівуді, бо як борець-професіонал важкої ваги він провів понад 4000 матчів, а перед тим грав у професійних футбольних та баскетбольних командах.

1930-ті рр. — спортсмен-професіонал: баскетбол, американський футбол, класична боротьба (нині греко-римська), в якій досягнув значних успіхів (понад 4000 поєдинків); суддя численних міжнародних змагань із боротьби в Азії, Європі, США.

 

Майк Мазуркі дебютував у Голлівуді у 1941 році у стрічці «Шанхайський жест». Спочатку він виконував здебільшого схематичні ролі у пригодницьких картинах, де використовувались його фізичні дані. Згодом актор навчився забарвлювати рисами своєї творчої палітри найдрібніші образи, перетворившись на справжнього майстра епізоду. Він так і не став зіркою «фабрики мрій», хоча чимало фільмів з його участю увійшли до скарбниці американської кінокласики: «Самсон і Даліла» (1949) Сесіля Блаунта Де Мілля, «Ніч і місто» (1950) Жюля Дассена, «Навколо світу за 80 днів» (1956) Майкла Андерсона, «Повна кишеня чудес» (1961) Френка Капри, «Осінь шайєнів» (1964) Джона Форда та інші. Деякі роботи Мазуркі знайомі і нашим глядачам, зокрема невеликі ролі у стрічках «У джазі тільки дівчата» (1959) Біллі Вайлдера та «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963) Стенлі Крамера.

Як актор дебютував у фільмі «Шанхайський жест» (1941); усьо­го зіграв півтори сотні ролей у фільмах — понад 130 ролей у кінофільмах Голлівуду.

Учасник майже 200 телеередач серії «Найвищий час» (1966–1967).

Українському глядачеві відомі філь­ми за участю Мазуркі:

  •     «У джазі тільки дівчата» (1958),
  •     «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963).

 

Джерело: http://beztaby.te.ua

 

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua