Популярне

Тернополянин в Голлівуді

Мало хто знає, але у легендарному фільмі "У джазі тільки дівчата" зіграв українець. Ні, Мерилін Монро не трансвестит. Йдеться про Маркіяна Мазркевича, або як його знають у США - Майка Мазуркі.

 

Мазуркевич Михайло (Маркіян) Юліанович, виявляється, з Козівського району. Майбутній актор з’явився на світ у селі Купчинці на Тернопільщині. Мати Маркіяна Мазуркевича так розповідала про нелегку долю їхньої родини: «Три тижні, заки народився син, мій чоловік рішився виїхати в Америку. Я не перечила йому, бо в краю була нужда - думала, що як поїде в Америку, то колись і мене візьме з дитиною, буде нам краще жити на цьому світі. Та не було грошей на дорогу, треба було позичати у мого вітчима...» Намагаючись віддати борг, мати поїхала до Прусії на заробітки, залишивши однорічну дитину чужим людям. Тим часом вітчим викрав хлопчика. Навіть коли батьки Маркіяна повернули борг і надіслали синові гроші на подорож до Америки, вітчим привласнив їх і всіляко відтягував приїзд. Врешті-решт Мазуркевичі змушені були купити квитки випадковим знайомим, які й привезли чотирирічного хлопця до батьків.

Емігрував з батьками до США. Від 1915 — в м. Коговз.

Маркіян, який невдовзі змінив ім’я на Майк, успішно скінчив школу, вчив право у Нью-Йоркському університеті Фордгем, потім працював в одній з фірм на Волл-стріт. Крім того, він ніколи не поривав зі спортом і ще зі школи захоплювався декламацією віршів української та англійської літератури.

Навчався в балетній школі В.Авраменка.

Закінчив Менгеттенський спортивний коледж (1930, м. Нью-Йорк), член драматичного гуртка, ви­ступав у «Містер Шоу».

Студіював право у Фордгеймському університеті (м. Нью-Йорк).

 

Майка знали і шанували в Українському Культурному центрі в Лос-Анджелесі. Як свідчать друзі Мазуркі, він до самої своєї смерті мріяв ще хоч раз побачити батьківщину (на жаль, це йому не вдалося). Він не дожив 16 днів до свого 82-річного ювілею. В останню путь тіло актора понесли з української церкви святого Володимира, парафіянином якої він був.

 

Його ім’я було популярним ще до дебюту Мазуркі у Голлівуді, бо як борець-професіонал важкої ваги він провів понад 4000 матчів, а перед тим грав у професійних футбольних та баскетбольних командах.

1930-ті рр. — спортсмен-професіонал: баскетбол, американський футбол, класична боротьба (нині греко-римська), в якій досягнув значних успіхів (понад 4000 поєдинків); суддя численних міжнародних змагань із боротьби в Азії, Європі, США.

 

Майк Мазуркі дебютував у Голлівуді у 1941 році у стрічці «Шанхайський жест». Спочатку він виконував здебільшого схематичні ролі у пригодницьких картинах, де використовувались його фізичні дані. Згодом актор навчився забарвлювати рисами своєї творчої палітри найдрібніші образи, перетворившись на справжнього майстра епізоду. Він так і не став зіркою «фабрики мрій», хоча чимало фільмів з його участю увійшли до скарбниці американської кінокласики: «Самсон і Даліла» (1949) Сесіля Блаунта Де Мілля, «Ніч і місто» (1950) Жюля Дассена, «Навколо світу за 80 днів» (1956) Майкла Андерсона, «Повна кишеня чудес» (1961) Френка Капри, «Осінь шайєнів» (1964) Джона Форда та інші. Деякі роботи Мазуркі знайомі і нашим глядачам, зокрема невеликі ролі у стрічках «У джазі тільки дівчата» (1959) Біллі Вайлдера та «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963) Стенлі Крамера.

Як актор дебютував у фільмі «Шанхайський жест» (1941); усьо­го зіграв півтори сотні ролей у фільмах — понад 130 ролей у кінофільмах Голлівуду.

Учасник майже 200 телеередач серії «Найвищий час» (1966–1967).

Українському глядачеві відомі філь­ми за участю Мазуркі:

  •     «У джазі тільки дівчата» (1958),
  •     «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963).

 

Джерело: http://beztaby.te.ua

 

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua