Популярне

6 січня в історії Тернополя


Сторінками історії: 1936 - народився фотокореспонт Василь Бурма, 1940 - у Тернополі зруйновано пам’ятник Пілсудському, 2007 - помер композитор і співак Анатолій Горчинський.

 6 січня 1888 року – в Конюхах Козівського району народився новеліст, історик, етнограф, збирач усної народної творчості Йосиф Когут. Помер 16 липня 1980 р. у родинному селі, де й похований.

6 січня 1896 року - в Мишковичах Тернопільського району народився офіцер УГА та Армії УНР, самодіяльний диригент, педагог, громадсько-культурний діяч у діаспорі Роман Леник. Помер 9 квітня 1990 р. у м. Пармі (США).

6 січня 1906 року – в Заліщиках народився мистецтвознавець, дослідник порцеляни й художнього металу, кандидат мистецтвознавства Лев Долинський. Помер 3 вересня 1963 р. у м. Львові.

6 січня 1933 року - у Козові народився вчений у галузі історії, спортивний і громадський діяч, доктор історичних наук, професор Богдан Трофим’як. У 1955-1961 рр. — член збірної команди України з легкої атлетики, неодноразовий призер та чемпіон України з бігу на 3000 метрів із перешкодами. Автор монографій, навчальних посібників, наукових і навчально-методичних праць, публікацій у фахових виданнях, всеукраїнських та обласних часописах. Помер 13 грудня 2007 р. у м. Тернополі.

6 січня 1936 року – в с.Зарога Оржинського району Полтавської обл. народився заслужений журналіст України, тернопільський фотограф та журналіст Василь Бурма.

Працює репортером і фотокореспондентом обласної газети «Вільне життя плюс».

Персональні виставки: 1996 р. - «Країни, міста, люди»; 2000 р. - «Привиди старих замків»; 2003 р. - «Брати мої гречкосії».

6 січня 1940 року - за наказом радянської влади знищено пам’ятник першому голові відродженої польської держави Юзефу Пілсудському, встановлений на площі Собеського (тепер – майдан Волі) в Тернополі. Це був перший у тодішній Польщі пам'ятник маршалу Пілсудському.  Встановлений 11 листопада 1935 року. Автор - скульптор Аполлінарій Ґловінський. Після другої світової тут поставили пам'ятник Леніну.

6 січня 1940 року – створено Гримайлівський район Тернопільської області.

6 січня 1981 року – в Афганістані загинув уродженець с.Ладичин Теребовлянського району Володимир Денека. Його іменем названо вулицю у рідному селі. Загалом в Афгані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них: 48 – загинули, 46 - стали інвалідами, 2  - пропали безвісти.

6 січня 2007 року – у Тернополі помер композитор, співак режисер Анатолій Горчинський. Автор і виконавець багатьох популярних пісень, в т.ч. «Росте черешня в мами на городі», «Приїжджайте частіше додому», «Троянди на пероні», «Здравствуй, чужая милая», «3ачекайте, літа», «Вальс», «Червона троянда», «Україно, нене моя» та інші.

У Тернопільському драматичному театрі імені Тараса Шевченка поставив 43 вистави – всі з власною музикою. У творчому доробку Анатолія Горчинського понад 350 авторських пісень. Поховали Анатолія Горчинського 8 січня у Тернополі, у Підгородньому.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua