Популярне

6 січня в історії Тернополя


Сторінками історії: 1936 - народився фотокореспонт Василь Бурма, 1940 - у Тернополі зруйновано пам’ятник Пілсудському, 2007 - помер композитор і співак Анатолій Горчинський.

 6 січня 1888 року – в Конюхах Козівського району народився новеліст, історик, етнограф, збирач усної народної творчості Йосиф Когут. Помер 16 липня 1980 р. у родинному селі, де й похований.

6 січня 1896 року - в Мишковичах Тернопільського району народився офіцер УГА та Армії УНР, самодіяльний диригент, педагог, громадсько-культурний діяч у діаспорі Роман Леник. Помер 9 квітня 1990 р. у м. Пармі (США).

6 січня 1906 року – в Заліщиках народився мистецтвознавець, дослідник порцеляни й художнього металу, кандидат мистецтвознавства Лев Долинський. Помер 3 вересня 1963 р. у м. Львові.

6 січня 1933 року - у Козові народився вчений у галузі історії, спортивний і громадський діяч, доктор історичних наук, професор Богдан Трофим’як. У 1955-1961 рр. — член збірної команди України з легкої атлетики, неодноразовий призер та чемпіон України з бігу на 3000 метрів із перешкодами. Автор монографій, навчальних посібників, наукових і навчально-методичних праць, публікацій у фахових виданнях, всеукраїнських та обласних часописах. Помер 13 грудня 2007 р. у м. Тернополі.

6 січня 1936 року – в с.Зарога Оржинського району Полтавської обл. народився заслужений журналіст України, тернопільський фотограф та журналіст Василь Бурма.

Працює репортером і фотокореспондентом обласної газети «Вільне життя плюс».

Персональні виставки: 1996 р. - «Країни, міста, люди»; 2000 р. - «Привиди старих замків»; 2003 р. - «Брати мої гречкосії».

6 січня 1940 року - за наказом радянської влади знищено пам’ятник першому голові відродженої польської держави Юзефу Пілсудському, встановлений на площі Собеського (тепер – майдан Волі) в Тернополі. Це був перший у тодішній Польщі пам'ятник маршалу Пілсудському.  Встановлений 11 листопада 1935 року. Автор - скульптор Аполлінарій Ґловінський. Після другої світової тут поставили пам'ятник Леніну.

6 січня 1940 року – створено Гримайлівський район Тернопільської області.

6 січня 1981 року – в Афганістані загинув уродженець с.Ладичин Теребовлянського району Володимир Денека. Його іменем названо вулицю у рідному селі. Загалом в Афгані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них: 48 – загинули, 46 - стали інвалідами, 2  - пропали безвісти.

6 січня 2007 року – у Тернополі помер композитор, співак режисер Анатолій Горчинський. Автор і виконавець багатьох популярних пісень, в т.ч. «Росте черешня в мами на городі», «Приїжджайте частіше додому», «Троянди на пероні», «Здравствуй, чужая милая», «3ачекайте, літа», «Вальс», «Червона троянда», «Україно, нене моя» та інші.

У Тернопільському драматичному театрі імені Тараса Шевченка поставив 43 вистави – всі з власною музикою. У творчому доробку Анатолія Горчинського понад 350 авторських пісень. Поховали Анатолія Горчинського 8 січня у Тернополі, у Підгородньому.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua