Популярне

На Тернопільщині популяція лисиці перевищує норму

Через значне збільшення популяції червоної лисиці в окремих селах оголошено карантин. “На даний час в Кременецькому районі є вісім неблагополучних пунктів щодо сказу, а саме: Почаїв, села Лідихів, Білокриниця, Андруга, Савчиці, Кременець.

 

У  Шпиколосах зафіксовано випадок сказу собаки, у Підлісному – кота, – розповів головний ветеринар Кременецького району Андрій Заєць. – Основною причиною такої епізоотичної ситуації щодо сказу є висока популяція червоної лисиці і велика кількість бездомних собак, які не піддаються вакцинації проти сказу”.

Ветлікар відзначив, що на сьогодні популяція лисиці в 4 рази перевищує норму. “Раніше мисливці відстрілювали лисиць, бо їх хутро добре оплачувалось, сьогодні ціни на лисяче хутро впали, відповідно і лисиці багато, їх популяцію ніхто не контролює, – зауважив Андрій Заєць. – А лис шукає їжу, йде в село і там вже при контакті з домашніми тваринами передається сказ”.

В оголошених неблагополучними щодо сказу селах Великі Млинівці та Крижі заплановано провести довакцинацію котів і собак, провести роз’яснювальну роботу серед населення  про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики і боротьби з ним. Також у масивах лісів і полів, які прилягають до території сіл планують організувати санітарний відстріл лисиць і бродячих собак.

 

 

Джерело: http://faktor.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua