Популярне

23 грудня в історії Тернополя

Сторінками історії: 1965 - народився ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий, 1979 - померла зв’язкова Головного ОУН Галина Дидик, 1989 - освячено приміщення майбутнього Катедрального собору УГКЦ в Тернополі.

 

23 грудня 1918 року – у Тернополі, за участю віце-президента УНРади Лева Бачинського відбулося спеціальне засідання Уряду ЗУНР стосовно об'єднання ЗУНР та УНР. В офіційному повідомленні про нього говорилося: "Вирішено послати делегацію до Києва з метою завершення злуки обох українських республік". Таким чином, остаточне рішення про об'єднання ЗУНР з УНР було прийнято в Тернополі.

23 грудня 1918 року - у Тернополі офіційно подав у відставку голова Уряду ЗУНР Кость Левицький. Раду Державних Секретарів тимчасово очолив уродженець Тернопільщини Сидір Голубович.

23 грудня 1930 року - на Харківщині народилася українська актриса, Заслужена артистка УРСР Євдокія Боровська. Проживала у м.Бережани. З 1957 по 1994 роки працювала у Тернопільському українському музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка. Померла 21 листопада 2012 року в м.Тернопіль.

23 грудня 1947 року - в СРСР оголосили 1 січня вихідним днем.

23 грудня 1963 року – Ватикан визнав, що галицький митрополит має статус Верховного архієпископа й іменувала уродженця Тернопільщини, предстоятеля УГКЦ Йосифа Сліпого членом Східної конґреґації

23 грудня 1965 року - народився ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий.

23 грудня 1979 року - померла зв’язкова Головного проводу ОУН, довголітній в’язень радянських таборів Галина Дидик (на фото). Похована в м. Бережанах.

23 грудня 1989 року - о.Ігор Возняк освятив приміщення майбутнього Катедрального собору УГКЦ в Тернополі. З того дня в храмі щоденно відправлялися Літургії.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua