Популярне

21 грудня в історії Тернополя

1861 – народився начальник Генштабу УГА Микола Мартинович, 1989 – обласна рада передала приміщення колишнього домініканського собору в Тернополі єпархії УГКЦ, 2001 – затверджено герб і прапор Тернопільської області.

 

21 грудня 1861 року – у  с.Ішків Козівського району народився український військовий діяч, начальник Генерального штабу Української Галицької Армії Микола Мартинович. Закінчив Віденську офіцерську школу і Австрійську Військову академію.

До Першої світової війни служив комендантом  Тернополя, Золочева, Коломиї, Стрия. У роки Першої світової війни - командир 30-го піхотного полку на російському фронті. 1916 року отримав тяжке поранення, з того часу на пенсії. Після проголошення ЗУНР вступає до Української Галицької Армії.

3 листопада 1918 року полковник Микола Маринович обійняв посаду військового коменданта Львова.

Начальник Генерального штабу УГА, учасник українсько-польської війни 1918-1919 років. Навесні 1944 року закатований радянськими партизанами загону Наумова.

21 грудня 1912 року - у Відні (Австрія) помер вчений-сходознавець, біблеїст, арабіст, археолог, доктор філософії, професор Віденського інституту східних мов, член Віденської Академії наук, уродженець Бучача Давид Генріх Мюллер.

21 грудня 1918 року - відбувся з'їзд студентської і гімназійної молоді Тернопільської округи.

21 грудня 1939 – Політбюро ЦК ВКП(б) прийняло рішення про перехід на радянську валюту на території Західної України т Західної Білорусії. З офіційного грошового обігу вилучені польські злоті і замінено на карбованці у співвідношенні 1:1.

Це не відповідало ринковій ціні валют (злотий був значно дорожчий) і призвело до зубожіння місцевого населення. З того ж дня продаж і придбання товарів, надання всіляких послуг – кіно, театрів, комунального господарства, міського й залізничного транспорту тощо – здійснювалися виключно за радянські гроші.

Коли рахунки в банках і ощадних касах, які належали приватним підприємствам та особам, не перевищували 300 злотих, з цих рахунків із 21 грудня 1939 року дозволялося робити виплати в радянських карбованцях.

21 грудня 1945 року – уродженця Гусятинщини, Станіславівського греко-католицького єпископа Григорія Хомишина, у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, перевели з внутрішньої тюрми НКВД УРСР до лікарні Лук'янівської в'язниці, де 28 грудня 1945 р. він помер.

21 грудня 1988 року – Тернопільському фінансовому економічному інституті створений факультет зовнішньоекономічної діяльності. Очолив його заступник декана планово-економічного факультету, доцент кафедри господарського механізму Анатолій Тибінь.

21 грудня 1984 року - у с.Цеценівка Шумського району народилася чемпіонка світу та Європи з літнього біатлону, переможниця Всесвітньої зимової Універсіади, майстра спорту України Світлана Крикончук.

21 грудня 1989 року – Тернопільська обласна рада передала приміщення колишнього домініканського собору по вул. сагайдачного в Тернополі єпархії Української греко-католицької церкви. Тепер тут - Архикатедральний собор.

21 грудня 2001 року – депутати Тернопільської обласної ради 3-го скликання затвердили герб і прапор Тернопільської області.

Герб: у синьому полі навхрест золоті меч та ключ, над ними – три срібні вежі. Щит може накладатися на золотий пшеничний сніп, декоративні гілки, перевиті малиновою стрічкою й увінчані золотим Тризубом.

Меч і ключ відображають історичну роль краю у захисті українських земель та Європи від нашестя завойовників із прадавніх часів. Три фортечні вежі символізують три історичні землі, з частин яких сформована сучасна Тернопільська область, - Галичину, Волинь і Поділля, і характеризують один із найважливіших історичних факторів регіону в якому зосереджено найбільшу кількість оборонних замків України. 

Прапор – на синьому тлі три білих вежі з відчиненими воротами. жовтий вертикальний меч руків'ям догори і горизонтальний жовтий ключ борідкою донизу і направо.

21 грудня 2003 року - єпископ Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Михаїл (Сабрига) та ігумен монастиря св.Теодора Студита ієромонах Григорій Планчак освятили святовведенську обитель жіночого монастиря Введення в храм Пресвятої Богородиці у Великих Бірках.

21 грудня 2010 року – з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації звільнено Михайла Цимбалюка, у зв’язку з призначенням головою Львівської ОДА.

21 грудня 2010 року - головою Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Валентина Хоптяна. Звільнений з цієї посади 2 березня 2014 року.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua