Популярне

18 грудня в історії Тернополя

1941 – нацисти знищили близько 1200 бережанських євреїв, 1955 - почала працювати Чортківська дитяча бібліотека.

 

18 грудня 1903 року - у с.Славна Зборівського району народився письменник, журналіст, редактор, культурно-освітній діяч, педагог Роман Михайлович Завадович. Створив неповторну галерею літературних образів - від Гномика Ромтомтомика й Гоци Драли до Марушки Чепурушки та Леся Побігдеся. Був одним із найпопулярніших авторів часописів «Світ дитини» і «Малі друзі». Емігрувавши до США, видавав там дитячий журнал «Веселка», який виходить і нині. За великі заслуги на ниві української культури відзначений 22 січня 1978 р. у м.Чикаго як «Українець року». Помер 31 травня 1985 р. Похований у м. Чикаго (США).
 
 
18 грудня 1941 року – нацисти вивезли в ліс і знищили близько 1200 бережанських євреїв.
 
 
18 грудня 1942 року - у м.Івано-Франківськ помер педагог, гімназійний професор, співробітник державного секретаріату освіти і віросповідання ЗУНР, уродженець Підволочищини Петро Мороз.
 
 
18 грудня 1955 року - почала працювати Чортківська дитяча бібліотека.
 
 
18 грудня 1970 року – в Тернополі народився художник, член Національної спілки художників України Назар Гулин. Помер 24 лютого 2003 р. у м. Львові.
 
 
18 грудня 1973 року – в Тернополі народився український військовий, майор, начальник групи бойової та спеціальної підготовки Віталій Курилович. Після строкової військової служби, вирішив обрати професію військового і залишився служити за контрактом. У військовій частині 3024 в Павлограді, служив уже понад 20 років.
Загинув 29 травня 2014 року в зоні бойових дій під час антитерористичної операції у місті Слов'янськ Донецької області.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений посмертно орденом «За мужність» І ст. 
 
 
18 грудня 1975 року - в Тернополі народився майстер спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках і каное, багаторазовий чемпіон України Сергій Двулят - переможець III етапу Кубку Світу в м. Познань (Польща). Виступав за спортивне товариство "Україна". Тренер з веслування на байдарках і каное у Греції.
 
 
18 грудня 1984 року – в Афганістані загинув уродженець с.Шупарка Борщівського району Микола Жупник. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 - пропали безвісти.
 
 
18 грудня 2008 року – на Львівщині помер громадський діяч, літератор, публіцист, виходець з Тернопільщини Олесь Ангелюк. 15 квітня 1943 заарештований НКВС та засуджений на 10 років таборів за «агітацію з метою приєднання Ставропілля і Кубані до України». Звільнений 1953 року. Від грудня 1982 жив у Тернополі, працював конструктором на заводі залізобетонних конструкцій. Був членом літоб'єднання при обласній організації СПУ, ТУМ, «Меморіалу», Крайової ради НРУ.
 
 
18 грудня 2008 року - Верховна Рада України підтримала подання голови Тернопільської облдержадміністрації Юрія Чижмаря та призначила на 15 березня 2009 року позачергові вибори до Тернопільської обласної ради.
 
 
Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua