Популярне

В лютому очікується збільшення захворювань на ГРВІ

Тернополю ще далеко до епідемії грипу та інших вірусних інфекцій. 16 грудня показник захворюваності на ці недуги становив 57,87% на 10 тисяч населення. Він навіть дещо знизився порівняно з минулим тижнем (59,03%).

 

Побільшало хворих на ці інфекції серед дітей і зокрема серед школярів. Зараз частка дітей до 14 років серед тих, хто захворіли на грип та ГРВІ, складає 37,7%. Найбільше серед дітей хворіють малюки від року до 4 років (48,1%) та діти 5-9 років (29,3%).

  • Ситуація зараз характеризується як передепідемічна, - зазначила заввідділенням організації епідеміологічних досліджень міського відділу  ДУ «Тернопільський обласний  лабораторний  центр Держсанепідслужби України» Богдана Козяр. – Показник захворюваності практично вдвічі нижчий від орієнтовного показника визначення початку епідемії – є 58% а якби був 101,7%, тоді б оголошували епідемію. Він також нижчий середнього багаторічного показника, який складає 67,8%. Тож така картина захворюваності на грип та ГРВІ характерна для даного періоду року. Чи вдасться цього року уникнути епідемії, поки важко сказати, адже в місті підвищення захворюваності традиційно спостерігається в кінці січня-в лютому. Традиційно в середині лютого закривали школи і роз’єднували дитячі колективи і таким чином рівень захворюваності падає.

Тому зараз хороший час для щеплення від грипу, адже в Україну прийшли нові віруси, від яких населення немає захисту.

  • В  епідсесон 2015 – 2016 р.р в Україні циркулюють віруси грипу типу А /California/ 2009(H1N1), подібний  А/Швейцарія/2013 (H3N2), і вірус типу В - Пхукет, - розповіла Богдана Козяр. - Два останні  віруси для нас нові і тому рекомендуємо зробити щеплення від грипу як раз в час, коли ще не почалася епідемія.

До слова, станом на цей тиждень щепилися від грипу 918 осіб, з них 430 – за кошти місцевого бюджету.

 

 

Джерело: http://te.20minut.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua