Популярне

В лютому очікується збільшення захворювань на ГРВІ

Тернополю ще далеко до епідемії грипу та інших вірусних інфекцій. 16 грудня показник захворюваності на ці недуги становив 57,87% на 10 тисяч населення. Він навіть дещо знизився порівняно з минулим тижнем (59,03%).

 

Побільшало хворих на ці інфекції серед дітей і зокрема серед школярів. Зараз частка дітей до 14 років серед тих, хто захворіли на грип та ГРВІ, складає 37,7%. Найбільше серед дітей хворіють малюки від року до 4 років (48,1%) та діти 5-9 років (29,3%).

  • Ситуація зараз характеризується як передепідемічна, - зазначила заввідділенням організації епідеміологічних досліджень міського відділу  ДУ «Тернопільський обласний  лабораторний  центр Держсанепідслужби України» Богдана Козяр. – Показник захворюваності практично вдвічі нижчий від орієнтовного показника визначення початку епідемії – є 58% а якби був 101,7%, тоді б оголошували епідемію. Він також нижчий середнього багаторічного показника, який складає 67,8%. Тож така картина захворюваності на грип та ГРВІ характерна для даного періоду року. Чи вдасться цього року уникнути епідемії, поки важко сказати, адже в місті підвищення захворюваності традиційно спостерігається в кінці січня-в лютому. Традиційно в середині лютого закривали школи і роз’єднували дитячі колективи і таким чином рівень захворюваності падає.

Тому зараз хороший час для щеплення від грипу, адже в Україну прийшли нові віруси, від яких населення немає захисту.

  • В  епідсесон 2015 – 2016 р.р в Україні циркулюють віруси грипу типу А /California/ 2009(H1N1), подібний  А/Швейцарія/2013 (H3N2), і вірус типу В - Пхукет, - розповіла Богдана Козяр. - Два останні  віруси для нас нові і тому рекомендуємо зробити щеплення від грипу як раз в час, коли ще не почалася епідемія.

До слова, станом на цей тиждень щепилися від грипу 918 осіб, з них 430 – за кошти місцевого бюджету.

 

 

Джерело: http://te.20minut.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua

Зроблено web-студією