Популярне

15 грудня в історії Тернополя

Сторінками історії: 1809 - армія Голіцина зайняла Тернопільський округ, 1918 - у Тернополі спалахнула епідемія плямистого тифу, 1940 – на Тернопільщині відбулися перші вибори до місцевих Рад депутатів трудящих.

 

15 грудня 1809 року - російська армія князя Сергея Голіцина, залишивши Львів, зайняла Тернопільський округ. Історики розповідають - місцеве населення, як не дивно, прагнуло позбутися австріяків. Однією з причин було те, що вони, перед тим як залишити Тернопіль, ухитрилися стягнути податки на два роки наперед.
 
15 грудня 1918 року - у Тернополі з особливою силою спалахнула епідемія плямистого тифу. Завезли її військові німецьких, австрійських та російських частин, які поверталися з фронту, а також колишні полонені. Щодня можна було бачити трупи, які просто викидали з вагонів і залишали на станції. 
 
15 грудня 1940 року – на Тернопільщині відбулися перші вибори до обласної, районних, селищних, міських та сільських Рад депутатів трудящих.
 
15 грудня 1944 року – у Львові помер український поет, перекладач, уродженець Борщівщини. Ярослав Кондра. Брав участь у революційному русі. Належав до літературної організації «Горно», співпрацював 1931—1932 рр. у журналі «Вікна». Друкувався з 1929 р.; збірка поезій «Юрба» (1931 р.). Займався також перекладацькою справою. Помер 15 грудня 1944 року у Львові, там же похований.
 

15 грудня 1951 року – помер український вчений, педагог, громадський діяч, доктор філософії, уродженець с.Великий Глибочок Тернопільського району Лука Турчин (на фото). Під час 1-ої світової війни служив у австрійській армії; згодом - сотник УГА.У 1942 став заступником голови Української національної ради. Автор наукових праць і спогадів.

15 грудня 2011 року - рішенням Тернопільської обласної ради утворено комплексну пам'ятку природи місцевого значення «Гонтова Гора». Розташована на межі Зборівського та Збаразького районів, між селами Мильне і Мала Березовиця. Площа охоронної території 36,4 га. Є фрагментом Товтрової гряди. Заповідна територія створена для охорони та збереження типового товтрового ландшафту з умовами зростання лучно-степової та кальцефільої рослинності, місць оселення місцевої корисної ентомофауни.

15 грудня 2013 року - на Театральному майдані Тернополя пройшло велелюдне народне «Віче гідності». Тернополяни вийшли на майдан аби підтримати мільйонний марш Гідності, який відбувся у Києві та вкотре заявити владі свої вимоги.
 
 
Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Бер
12
"Велике будівництво" - це не лише спорудження об'єктів інфраструктури, а й нові робочі місця, - Володимир Труш

Програма «Велике будівництво» - це не лише спорудження об’єктів інфраструктури, ремонт та будівництво доріг, а й нові робочі місця та додаткові надходження у місцеві бюджети. На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час брифінгу.

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua