Популярне

9 грудня в історії Тернополя

Сторінками історії: 1965 - створено Тернопільський обласний комітет народного контролю, 1980 - народився народний депутат Тарас Юрик, 1992 - помер американський кіноактор, уродженець Козівського району Майк Мазуркі.

 9 грудня 1918 року – у Тернополі побачило світ видання Державного секретаріату фінансів ЗУНР - «Обіжник у справі роботи скарбових округів».

9 грудня 1965 року – створено Тернопільський обласний комітет народного контролю, який займався систематичною перевіркою виконання директив уряду, дотримання державної дисципліни, соціалістичної законності, попередження помилок і можливості зловживань. У зв’язку з постановою Верховної Ради УРСР від 20 листопада 1990 року №639 і рішення третьої сесії Тернопільської обласної Ради народних депутатів від 28 грудня 1990 року Обласний комітет народний контроль ліквідовано.

9 грудня 1980 року - в с.Кобилля Збаразького району народися депутат Верховної Ради України  VIII скликання Тарас Юрик. До обрання народним депутатом - член спостережної ради, ТОВ “Протекшн-Груп”, член партії “Блок Петра Порошенка”, проживає в місті Тернополі.

9 грудня 1992 року – в м.Ґлендейл (штат Каліфорнія, США) помер американський кіноактор, спортсмен, уродженець с.Купчинці Козівського району Михайло (Маркіян) Мазуркевич (Майк Мазуркі). На фото. У дитинстві разом з батьками емігрував до США. Його ім’я було популярним ще до дебюту Мазуркі у Голлівуді, бо як борець-професіонал важкої ваги у 1930-их роках він провів понад 4000 поєдинків, а перед тим грав у професійних футбольних та баскетбольних командах. Майк Мазуркі дебютував у Голлівуді у 1941 році у стрічці «Шанхайський жест». Згодом були: «Самсон і Даліла» (1949), «Ніч і місто» (1950), «Навколо світу за 80 днів» (1956), «Повна кишеня чудес» (1961), «Осінь шайєнів» (1964) та інші. Деякі роботи Мазуркі знайомі і нашим глядачам, зокрема невеликі ролі у стрічках «У джазі тільки дівчата» (1959) та «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963). Усього зіграв понад 130 ролей у кінофільмах Голлівуду.


 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua