Популярне

4 грудня в історії Тернополя


Сторінками історії: 1942 -  з Бережан депортовано в табір знищення Белжец 1200 євреїв, 1951 - народився митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій УПЦ (МП), 1954 –народився український актор театру та кіно, театральний режисер і педагог Григорій Гладій.

 

4 грудня 1823 року – в с.Палашівка Чортківського району народився поет, письменник і драматург, політичний діяч, журналіст, видавець, теолог з Галичини о.Іван Гушалевич. Греко-католицький священик. Учасник Собору Руських вчених. Видавав газету «Новини», тижневик «Пчола», «Зоря Галицка», «Дім і школа». Опублікував текст «Слова о полку Ігоревім» з примітками і передмовою, у якому доводив справжність цієї пам'ятки. Був обраний депутатом в краєвий Галицький сейм та депутатом в австрійський парламент (райхсрат). Помер у Львові.

4 грудня 1939 року - указом Президії Верховної Ради СРСР у складі України були створені Львівська, Дрогобицька, Станіславська, Тернопільська, Волинська та Рівненська області.

4 грудня 1939 року – створено експозицію відділу природи Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

4 грудня 1941 року - у Москві підписано радянсько-польську декларацію про дружбу та взаємодопомогу, чим лондонський еміграційний уряд фактично визнав радянську окупацію Західної України та Західної Білорусі у вересні 1939 року.

4 грудня   1942 року  -  з Бережан депортовано в табір знищення Белжец 1200 євреїв.

4 грудня 1943 року - у м.Яслі (Польща) помер польський педагог, художник, фотограф, літератор, уродженець  с.Петриків Тернопільського району Тадеуш Маліцький.

4 вересня   1945   року  -  в с.Торське Заліщицького району повстанці розбили два трактори і молотарку.

4 грудня 1951 року – на Буковині народився архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій (Генсицький Борис Наумович).

4 грудня 1954 року – у м.Хоростків народився український актор театру та кіно, театральний режисер і педагог Григорій Гладій (на фото). До 1983 року працював у театрах Харкова, Києва, Каунаса, з 1985 по 1990 роки - у театрі Анатолія Васильєва. З 1990-х років живе і працює у Квебеку (Канада). Знявся у понад 30 фільмах, в тому числі – й у легендарному фільмі «В бій ідуть одні старики» Леоніда Бикова, де зіграв роль техніка Олександрова. У 2000 році у фільмі Олеся Янчука «Нескорений» виконав головну роль — ґенерала-хорунжого УПА Романа Шухевича.

4 грудня 2013 року - делегація колишніх воїнів - ”афганців” з Тернополя вирушила на Євромайдан до Києва. Поїхав у столицю і лауреат міжнародних та Всеукраїнських фестивалів патріотичної пісні гурт “Долг”. Музиканти надихали своїми піснями протестувальників, а також підтримували разом зі своїми бойовими побратимами з інших обласних центрів мир і спокій Майдану.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua