Популярне

Бронзовий макет довоєнного Тернополя

Тернопіль в бронзі. Такий об’єкт, за попередніми підрахунками його розробників, з’явиться в центрі міста вже навесні. Зараз творча група працює над макетом, пропрацьовує найменші деталі, прискіпливо ставиться  і до зелених насаджень.

 

Схожі макети існують у багатьох європейських містах, здебільшого тих, які зазнали руйнувань під час воєн. Значна частина Тернополя теж була знищена під час Другої світової. Споруди, які залишились, зазнали масштабної відбудови і змінили свій вигляд. Тож творча група, що працює над макетом, вирішила передати, як виглядала центральна частина міста у період перед першою світовою війною та до 1939 року.

– Крайніми точками буде костел єзуїтів на вулиці Опільського, залізничний вокзал, філармонія сучасна будівля – колишнє міщанське братство, потім сходимо південніше до вулиці Паращука, де була стара синагога, до Надставної церкви, замку, і замикаємось на вулиці Крушельницької, – розповідає краєзнавець Тарас Циклиняк.

Матеріали використовують різні – картон, папір, пінопласт, пластилін. Особливо уважно та детально пропрацьовують об’єкти – домінанти, аби зробити їх впізнаваними, повідомляє tv4.te.ua.

– Це один із елементів – собор домініканів. В нас буде декілька таких домінуючих тут споруд і в тому числі споруди, які вже не існують. Це приміщення залізнодорожного вокзалу, це костел єзуїтів, це будинок магістрату. Ось він, по-моєму, де була ратуша. Це синагога, – показує  громадський активіст Вадим Перець.

Найвищим буде парафіяльний костел, який був на місці сучасного ЦУМу. Для деяких будинків зроблять впізнавані фасади. За основу макету слугує план міста 1937 року. Роботу активісти ведуть ретельну – на моделі буквальні межі будинків і вулиць. Також використані аерозйомки 1918 року.

– Я вже 5 років живу історією Тернополя, зібрав доволі багато матеріалів і знову ж таки якось так вищі сили розпоряджаються, що це все пригодилося. Я дуже тішуся, що можу бути корисний воєму місту. Все це вкладаю в макет. Це сотні, кілька тисяч фотографій довоєнних. це спогади старожилів, це картосхеми, це сучасних маса фотографій, – говорить Тарас Циклиняк.

Борис Солонін працює над макетом вже понад 2 місяці. Каже, робота кропітка, монотонна та уважна.

 

 

Джерело: http://infoprostir.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua