Популярне

1 грудня в історії Тернополя

Сторінками історії: 1921 - народився польський письменник, драматург Анджей Виджинський,1973 - народився політик Владислав Каськів, 2013- після кривавих подій у Києві на Театральний майдан Тернополя вийшло 40 тисяч людей.  

 

1 грудня 1918 року – у Тернополі видано «Обіжник до державних повітових комісарів» Уряду ЗУНР, яким закладено основи державного управління на місцях. Були здійснені за­ходи для функціонування торгівлі, створення державних запасів товарів, забезпечення правопорядку, боротьби зі спекуляцією тощо.

1 грудня 1921 року - у с.Чорнокінецька Воля Чортківського району народився польський письменник, драматург, театральний діяч Анджей Виджинський. Помер 13 липня 1992 р. у Варшаві (Польща).

1 грудня 1927 року - у с.Шили Збаразького району, народився археолог, завідувач відділу Львівського історичного музею Роман Багрій. Помер 1 вересня 1993 р. у Львові.

1 грудня 1930 року - у с.Радошівці Шумського району народився поет, публіцист, краєзнавець Григорій Радошівський (Г. Я. Баран). Був репресований, засуджений до 25 років сталінських таборів і 5 років позбавлення прав після відбуття покарання. Реабілітований. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював у районній пресі. Був редактором газети «Дзвін», директором музею «Зборівська битва». У 1969 р. побачила світ його перша книжка «Квіти на постаментах». Друкується в обласній та всеукраїнській пресі, колективних збірниках.

1 грудня 1973 року - в смт. Мельниця-Подільська Борщівського району народився політик Владислав Каськів. Народний депутат України 6-го скликання, член фракції Блоку «Наша Україна - Народна самооборона». У 2010–2014 був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

1 грудня 1991 року – 98,67% мешканців Тернопільської області (825 526 тис. осіб), які  взяли участь у Всеукраїнському референдумі, висловилось за незалежність своєї країни, відповівши ствердно на запитання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

1 грудня 1991 року – 16,79% жителів Тернопілля, які прийшли на президентські вибори, підтримали кандидатуру Леоніда Кравчука на посаду Глави держави. Більшість - 57,45% краян проголосувало за В’ячеслава Чорновола, 19,6% - за Левка Лук’яненка, 0,43% - за Володимира Гринькова. Президентом України обрано Леоніда Кравчука, який посів перше місце у всіх регіонах, за винятком трьох областей Галичини, де переміг В'ячеслав Чорновіл.

1 грудня 2013 року - після кривавих подій у Києві Тернопіль мобілізувався - за деякими оцінками, на Театральний майдан вийшло 40 тисяч людей.

1 грудня 2013 року - депутати на позачерговій сесії Тернопільської міської ради прийняли рішення оголосити в Тернополі безстроковий загальноміський мирний страйк. Міський голова закликав припинити роботу працівників усіх структур, а приходити замість роботи на Майдан, доки скомпрометоване керівництво держави не подасть у відставку. Також прийнято звернення до президента України про дострокове припинення ним повноважень, звернення до Кабінету міністрів про складання повноважень усіма членами уряду, звернення до Верховної ради про дострокові вибори. Депутати вимагали від працівників правоохоронних органів не виконувати наказів влади та перейти на бік громадян.

 

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua