Популярне

Обережно, хвороба Лайма!

Річна динаміка захворюваності Лайм-бореліозом у Тернопільській області характеризується вираженою сезонністю, пов’язаною з періодом активності переносників.

 З кожним роком збільшується кількість звернень за медичною допомогою з приводу укусів кліщами та відповідно зростає захворюваність на хворобу Лайма серед населення, повідомляють у Головному управлінні Держсанепідслужби у Тернопільській області.

Вихід іксодових кліщів із зимової діапаузи приходиться на більш ранні терміни, а сезон активності триває аж до третьої декади листопада, що зумовлює збільшення чисельності кліщів та, як наслідок, велику кількість нападів на людей.

В 2015р. перші укуси кліщами мали місце вже в третій декаді лютого.

За 10 міс. 2015р. зареєстровано 1289 випадків укусів кліщами та 100 випадків хвороби Лайма (9,4 вип. на 100 тис. населення).

Максимальну кількість нападів кліщів на людину зафіксовано в травні - липні місяці з піком у червні – 574.

Лабораторія особливо-небезпечних інфекцій «ДУ ТОЛЦ ДСЕСУ» - єдиний заклад в області, що проводить індикацію збудника Лайм-бореліозу в іксодових кліщах.

В 2015р. методом темнопольної мікроскопії на інфікованість бореліями досліджено 1340 іксодових кліщів, позитивних знахідок - 245 (18,3%), в т.ч. з довкілля 696 кліщів, позитивних знахідок - 57 (8,2%), знятих з людей - 644, позитивних знахідок - 188 (29,2%).

Для виявлення специфічних імуноглобулінів до збудників бореліозу проводиться серологічне дослідження сироваток крові осіб з первинним діагнозом «хвороба Лайма» та постраждалих від укусів кліщами. В 2015р. всього досліджено 260 сироваток крові, з них 160 - з позитивним результатом (61,5%).

Враховуючи, що епідемічний сезон триває (у листопаді зареєстровано 20 випадків укусів кліщами та 9 випадків хвороби Лайма за первинними терміновими повідомленнями), на території області залишається актуальною профілактика хвороби Лайма.

 

 

Джерело: http://www.vision.ternopil.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua