Популярне

30 листопада в історії Тернополя

Сторінками історії: 1789 - у Бучачі закрито монастир домініканців, 1913 - почалися роботи з прокладання залізничного шляху на Ланівці та Гусятин, 1944 - загинув кулеметник УПА Степан Підгайний.  

 30 листопада 1789 року - рішенням уряду Австрії закрито костел Преображення Господнього та монастир домініканців у Бучачі. Костел купив дідич Медведівців п. Станіслав Пєньчиковський, за його наказом був розібраний у 1808 р., матеріал був використаний для побудови церкви та садиби в селі.

30 листопада 1913 року - почалися роботи з прокладання залізничного шляху Шепетівка - Ізяслав - Ланівці та Ярмолинці - Гусятин (ці магістралі стали до ладу в 1915 та 1916 роках).

30 листопада 1932 року – в с.Метенів Зборівського району народився український письменник, публіцист, громадський діяч Микола Дубас. Навчався у Золочівській СШ № 1 на Львівщині. Тут він створив юнацьку підпільну організацію «Наша зміна». 10 червня 1949 заарештований та засуджений на 10 років таборів. Покарання відбував у Мордовії. У 1956 році повернувся в Україну. Працював у Львові інженером із автоматизації процесів виробництва в енергетиці. Має 13 авторських свідоцтв на винаходи. Редактор, упорядник альманаху творчості колишніх по­літв'язнів «Біль», засновник серії видань „Бібліотека альманаху «Біль»“. Упорядник чи співупорядник низки літературно-художніх і публіцистичних видань.

30 листопада 1944 року – загинув кулеметник УПА, боєць сотні «Буйних» куреню «Холодноярці» (Військова округа «Лисоня», УПА-Захід), уродженець Великої Березовиці Степан Підгайний. У боях з більшовиками проявив надзвичайну мужність та відвагу. Був убитий більшовиками в селі Буцнева Микулинецького району.

30 листопада 1959 року – в Казані (Росія) помер доктор медицини, в’язень більшовицьких таборів, уродженець Чортківщини Микола Сисак.

30 листопада 1983 року – в Афганістані загинув уродженець с. Залісці Збаразького району Анатолій Бабак. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 - пропали безвісти, 48 – загинули.

30 листопада 2010 року – повноваження голови Львівської обласної ради передав своєму наступнику Олегу Панькевичу уродженець с.Кам'янки Підволочиського району Миросла?в Сеник.

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua