Популярне

30 листопада в історії Тернополя

Сторінками історії: 1789 - у Бучачі закрито монастир домініканців, 1913 - почалися роботи з прокладання залізничного шляху на Ланівці та Гусятин, 1944 - загинув кулеметник УПА Степан Підгайний.  

 30 листопада 1789 року - рішенням уряду Австрії закрито костел Преображення Господнього та монастир домініканців у Бучачі. Костел купив дідич Медведівців п. Станіслав Пєньчиковський, за його наказом був розібраний у 1808 р., матеріал був використаний для побудови церкви та садиби в селі.

30 листопада 1913 року - почалися роботи з прокладання залізничного шляху Шепетівка - Ізяслав - Ланівці та Ярмолинці - Гусятин (ці магістралі стали до ладу в 1915 та 1916 роках).

30 листопада 1932 року – в с.Метенів Зборівського району народився український письменник, публіцист, громадський діяч Микола Дубас. Навчався у Золочівській СШ № 1 на Львівщині. Тут він створив юнацьку підпільну організацію «Наша зміна». 10 червня 1949 заарештований та засуджений на 10 років таборів. Покарання відбував у Мордовії. У 1956 році повернувся в Україну. Працював у Львові інженером із автоматизації процесів виробництва в енергетиці. Має 13 авторських свідоцтв на винаходи. Редактор, упорядник альманаху творчості колишніх по­літв'язнів «Біль», засновник серії видань „Бібліотека альманаху «Біль»“. Упорядник чи співупорядник низки літературно-художніх і публіцистичних видань.

30 листопада 1944 року – загинув кулеметник УПА, боєць сотні «Буйних» куреню «Холодноярці» (Військова округа «Лисоня», УПА-Захід), уродженець Великої Березовиці Степан Підгайний. У боях з більшовиками проявив надзвичайну мужність та відвагу. Був убитий більшовиками в селі Буцнева Микулинецького району.

30 листопада 1959 року – в Казані (Росія) помер доктор медицини, в’язень більшовицьких таборів, уродженець Чортківщини Микола Сисак.

30 листопада 1983 року – в Афганістані загинув уродженець с. Залісці Збаразького району Анатолій Бабак. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 - пропали безвісти, 48 – загинули.

30 листопада 2010 року – повноваження голови Львівської обласної ради передав своєму наступнику Олегу Панькевичу уродженець с.Кам'янки Підволочиського району Миросла?в Сеник.

 

Джерело: http://ternopoliany.te.ua

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua