Популярне

Розгляд першої електронної петиції в Тернополі

Перша електронна петиція, яку подали до міської ради, уже перебуває на розгляді. Стосується вона прохання перенести кіоск з продажу морозива, який встановлений на Набережній біля дитячого майданчика, в інше місце. Перенести його необхідно тому, що він стоїть безпосередньо на велодоріжці.

 

– Можливо, через погану комунікацію між управліннями міської ради власника кіоску не повідомили про те, що там буде велодоріжка, – каже Юрій Суходоляк, автор звернення. – Його просто поставили перед фактом: ми проклали доріжку – забирайте кіоск. Петиція дасть можливість прискорити вирішення питання і перенести кіоск в інше місце, оскільки договір сервітуту підприємцю вже продовжили, і це довга процедура, а ми полегшуємо йому процедуру перенесення споруди. Власник кіоску спочатку був незадоволений ситуацією, але потім пішов на компроміс. До весни це питання бажано вирішити.
Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку пояснив, що непорозуміння виникло через те, що сервітути на ділянки видає земельний відділ, а питанням прокладення доріжок для велосипедистів займалися управління ЖКГ та об’єднання парків. Але проблему можна вирішити розглянувши її на виконкомі, і, за потреби, на сесії міської ради.
Прохання про перенесення цієї малої архітектурної форми на сайті міської ради було зареєстровано 23 жовтня. Трохи більше ніж за тиждень воно набрало 268 голосів, а для того, щоб петицію подали на розгляд достатньо 250 голосів. Відповідно до законодавства, розглянути її повинні упродовж 10 днів. У даному випадку, офіційну відповідь на звернення тернополянина мають оприлюднити не пізніше 13 листопада.
У розділі «Петиції» на офіційному сайті міськради наразі триває збір підписів ще по 17-ти зверненнях. Найпопулярніші із них такі: звітувати в режимі он-лайн про всі надходження і витрати бюджету; зробити велодоріжки не лише в парках, але і на усіх дорогах міста, де найчастіше їздять велосипедисти; збільшити кількість спортивних майданчиків у парку Національного відродження; проектувати парковки для автомобілів при будівництві будинків; оприлюднити на сайті Тернопільської міської ради список новобраних депутатів, їх контактні телефони та адреси проживання, посилання на сторінки в соцмережах та інші. Для того, щоб петиція набрала 250 голосів дається три місяці. Але якщо її не підтримають стільки людей, то її розглядають, як звичайне звернення до органу місцевого самоврядування, процедура якого описана у законі «Про звернення громадян».

Довідка.

Електроннапетиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування.Електронна петиція подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України “Про звернення громадян”.
Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання – не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
Про підтримкуабо непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті місцевої ради. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.
Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розглядуоприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.

 

 

Джерело: http://zz.te.ua/v-ternopoli-rozhlyanut-pershu-elektronnu-petytsiyu/

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua

Зроблено web-студією