Популярне

Тернопільським бізнесменам відкривають секрети експорту

Спеціалізований семінар на тему «Експортні можливості для малого та середнього бізнесу» триває у Тернополі. Проводять його безкоштовно для бізнесменів області тренери-експерти – автор книги «Базовий посібник з інтернаціоналізації бізнесу та виходу на ринки ЄС» Олег Мірошниченко та директор Міжнародного інституту підприємництва, експерт-аналітик Національного порталу Export UA Галина Перепелиця.

 

Захід відбувається з ініціативи представників департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Тернопільської ОДА у рамках реалізації проекту „Лідерство в економічному врядуванні”.

Зокрема, тренери ознайомили учасників семінару з основними кроками початку експортної діяльності. Це експортне планування, дослідження ринку, ринкові «маршрути», пошук можливостей та бізнес-контактів в Інтернеті та поза ним, управління контактами та вдосконалення, умови продажу, страхування, правові аспекти міжнародної діяльності, вимоги ринку, експортна документація.

«Створюючи продукт, виробник повинен в першу чергу приділити увагу якості та унікальності, – зазначив Олег Мірошниченко. – Важливим чинником для виходу на європейський ринок є ступінь орієнтованості на споживача. Не слід забувати і про гарантійне обслуговування після продажу. Щоб пропонувати товар на зовнішньому ринку, потрібно перерости внутрішній. Або ж довести, що товар з вагомих причин не може продаватись вдома, наприклад, через фінансову неспроможність більшості населення. Це показало одне з підприємств в Чернівцях. Воно займається виробництвом унікального березового соку, який продає виключно на європейських ринках».

Також важливим аспектом є готовність вкладати кошти та чекати результату протягом тривалого періоду, бути готовим змінити чи виправити аспекти діяльності в залежності від вимог покупців. А ще – мати чіткий план діяльності із конкретними цілями та термінами виконання, щоб кожен учасник команди бачив свою функцію та очікувані результати, додав спікер.

Інвестувати свій час Олег Мірошниченко порадив у вивчення англійської мови.
«Англійська мова – це мова ділового спілкування у світі, – зазначив він. – Немає вибачень за її незнання. Читайте щодня мовою оригіналу хоча б дві статті, які стосуються вашого бізнесу. Уявіть, що ви не можете отримати цю інформацію рідною мовою. Саме через виникнення необхідності ми починаємо запам’ятовувати іноземну лексику».

 

 

 

http://ltdaily.info/ternopil/sekretiv-uspishnoho-eksportu-navchayut-biznesmeniv-ternopilschyny/

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua

Зроблено web-студією