Популярне

Старовинний майдан — центр ярмарків

Здавна неподалік старовинного замку, у центрі старомістя, сформувався майдан. Із розвитком торговельних зв’язків міста він став місцем проведення традиційних ярмарків, і, зокрема, кінських торгів.

 

Звідси його найдавніша назва — Кінська торговиця або просто Торговиця. З часом межі площі розширились: вона сягнула Домініканського костелу (про нього окрема розповідь) та монастиря (до сучасного будинку №12 на вулиці Сагайдачного).

З розбудовою центру Тернополя торгівля відступила, майдан почав впорядковуватися. Із 1883 року облаштовану його частину називають площею Собєського. З 1892 року тут формується гарний міський сквер — одне із улюблених місць відпочинку тернополян. Впорядкування його завершилось у 1895 році, і площа обійняла 2932 квадратних метри.

Частина майдану, прилегла до костелу, називалась Домініканською площею. Навколо площі сформувалося первісне культурно-ділове осереддя Тернополя.

 

 

http://ternopilinfo.com/starovinniy-maydan-tsentr-yarmarkiv-foto/

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua