Популярне

В центрі Тернополя знаходилося кладовище

На плані міста 1936-37рр у цьому секторі тягнулася вулиця Ставова. Гуси плавають не випадково, бо здавна їх було багато.

 

Неподалік Надставної церкви існувала вулиця Гусяча, тепер частина парку Топільче. На пагорбі видніються будинки в межах вулиці Над Ставом, тоді Вінцентія Поля. Польський поет і етнограф Вінцентій Поль де Поленбурґ був випускником Першої тернопільської гімназії, тепер тут пам’ятник Франку, будинок зруйновано в 1944 році. Пише у спільноті Від Тарнополя до Тернополя Тарас Мушій
 Біля дамби, на підвалинах древнього дерев’яного храму (історія якого сягає XIII ст., часів Данила Галицького), водночас із замком була зведена мурована з каменю-пісковика церква Здвиження Чесного Хреста. Старожили називають її Надставною.

За церквою, на пагорбі (між вул. Руською і Старим Ринком), містився хри¬стиянський цвинтар — перший у Тернополі. Останні надгробки на ньому, очевидно, були датовані 1783 p., коли цісар Йозеф II заборонив поховання на цвинтарях при костьолах і церквах. Винятки робили лише для духовенства.
У церкві (до Другої світової війни) зберігалося Євангеліє, видане у Вільно 1649 р. Напис на срібній оправі повідомляв: “Тщанієм і трудолюбієм Ієрея Николая при храмі Чеснаго Креста Господня и всіх обще христіян, облече в ліпоту сіє Евангеліє напрестольное в році ахи (1608) місяця Юня дня 29 Іоан злотник Тарнополскій”. Інший напис свідчив, що “оно (Євангеліє) откуплено од жовніров подчас збуреня Межиборскаго”.

 

http://lypa.com.ua/2015/09/15/v-tsentri-ternopolya-ranishe-bulo-kladovysche-foto/

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Вибір редакції

Січ
29
У голови Тернопільської ОДА – новий гуманітарний заступник. Що про нього відомо

Про призначення на посаду заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації призначено Арсена Романовича Марчишака. Розпорядження підписав голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Він відповідатиме за гуманітарний блок питань.

НОВІ КОМЕНТАРІ

Погода

parkovka.ua