vsim.te.ua@gmail.com 
 

Найсвіжіші новини

 

Популярне

Останні коментарі

Популярні посилання

  • Зодіакальний гороскоп на сьогодні від Orakul.
  • Кращі пропозиції продажу авто на http://avtosale.ua.
  • Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
  • Найцікавіші новини України і всього світу на https://www.ukr.net.

Погода

Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)

 

 

Є такий іронічний вислів: «Баранів на шашлик не запрошують». Та всупереч цієї всім зрозумілої іронічної логіки, Любомир Левкович Крупа, вчорашній директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а нині − заступник голови обласної ради з гуманітарних питань, вирішив у переддень новорічного свята доказати всім, що він здатен ламати усталені стереотипи. Любомир Левкович 30 грудня 2015 року несподівано прийшов до колективу Тернопільського обласного комунального інституту (далі – інститут), аби запросити їх на своє «кулінарне» шоу. Кулінарні вподобання Любомира Левковича вже всім давно відомі – він усіма силами прагне «з’їсти» в.о. директора інституту Сергія Миколайовича Алілуйка. Тому поява на сцені, а, вірніше, за столом президії несподіваного і неочікуваного новорічного гостя нічого доброго не обіцяла і не додала святкового настрою більшості членів колективу інституту. Любомир Левкович  для колективу  гарантований знак біди: побачив у інституті Крупу Л.Л. – все, чекай нових проблем.

А починалося все не так. Напередодні, 29 грудня 2015 року з приймальної голови обласної ради зателефонували до адміністрації інституту і попередили, що голова обласної ради Віктор Вікторович  Овчарук  виявив бажання зустрітися із колективом інституту 30 грудня о 8 годині ранку. Адміністрація інституту попередила колектив про ранкову нараду і у визначений час працівники  зібралися в максимально повному складі.  Про що мала йти розмова – ні адміністрація інституту, ні більшість членів колективу навіть не здогадувалася.  Припущення були різні: голова обласної ради, як і обіцяв, буде цікавитися думкою колективу щодо кандидатури для  призначення на посаду директора інституту; можливо, просто прийде привітати колектив із прийдешніми новорічними та різдвяними святами, оскільки інститут у власності обласної ради і є провідною установою системи освіти області… Словом, припущення були, але правду про те, що насправді має відбутися, знали, очевидно, тільки кілька осіб із  так званої «опозиції», бо на незаплановану зустріч підтягнулися й колишні працівники інституту, зокрема звільнені заступники директора  Оксана Степанівна Куриш та Володимир Володимирович Постернак.
То ж більшість працівників були відверто подивовані, коли в призначений час у залу замість очікуваного В.В. Овчарука увійшов Любомир Левкович Крупа, та не сам, а з Олександром Миколайовичем Петровським.
Зайнявши місце в президії, Любомир Левкович почав з представлення Олександра Миколайовича Петровського як майбутнього директора інституту. Зокрема, Любомир Левкович заявив, що за поданням департаменту освіти і науки та за погодженням голови обласної державної адміністрації С.С. Барни, на розгляд сесії обласної ради VI скликання, яка розпочне роботу 4 січня 2016 року пропонується розглянути питання про призначення Петровського О.М. директором інституту. Після такого вступу Любомир Левкович запропонував присутнім вислухати програму майбутньої діяльності Петровського О.М. на посаді директора інституту і задати йому запитання, якщо такі будуть.
Чи то з поваги до посади, яку сьогодні обіймає Любомир Левкович, чи то через те, що більшість працівників ще не встигли «переварити» запропонований їм черговий кулінарний шедевр від шеф-повара закулісних інтриг Крупи, колектив чемно вислухав так звану «програму» першочергових дій представленого їм майбутнього керівника. Олександр Миколайович Петровський коротко розповів про свій трудовий шлях, а також своє бачення того, як він буде згуртовувати розділений колектив та перетворювати інститут у повноцінний вищий навчальний заклад.
В цілому до Петровського О.М. претензій ні в кого не було. Він є для колективу інституту особою сторонньою, в розгортанні конфлікту до цього дня участі не брав. Але оскільки Олександр Миколайович  дав згоду на своє призначення, то йому довелося відповідати на  запитання, які не забарилися.
Одне із перших – чи вважає він інститут, очолити який збирається, вищим навчальним закладом? Виявилося, що ні, а для переведення його в такий статус потрібно, на його думку, пройти акредитацію на право здійснювати підготовку спеціалістів. Олександр Миколайович запропонував  колективу шукати разом з ним  «свою нішу». І це  в умовах жорсткої конкуренції між такими потужними вищими педагогічними навчальними закладами, як Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка та Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка. Лише ці два виші в невеликій області щороку випускають надмірну кількість педагогів, більшість яких одразу ж після закінчення навчального закладу реєструється в центрах зайнятості як безробітні. Тому в таких умовах говорити про відкриття спеціальностей для підготовки чи то перепідготовки спеціалістів при інституті післядипломної педагогічної освіти – це чистої води популізм.
Інститут вже 75 років займає свою нішу в системі післядипломної педагогічної освіти і зазіхати на чужу в умовах скорочення державного замовлення на підготовку фахівців та щорічного скорочення прийому студентів до вищих педагогічних навчальних закладів, плюс на фоні очікуваного в 2016 році скорочення загальноосвітніх навчальних закладів   – це однозначно підписати собі вирок або, як мінімум, нариватися на низку таких проблем, після яких сучасний стан інституту виглядатиме насправді «білою полосою».
Зрозумівши, що Олександр Миколайович Петровський для системи післядипломної педагогічної освіти людина дотична й слабо орієнтується в проблемах інституту, йому дали спокій. Натомість низка питань посипалася на адресу Любомира Левковича Крупи. Наприклад, як так трапилося, що подання на призначення О.М. Петровського директором інституту за підписом директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Л.Л. Крупи від 7 грудня цього року потрапило до обласної ради аж 17 грудня? Любомир Левкович не підтвердив, але й не заперечив того факту, що подання він підписав «заднім» числом, коли вже перебував на посаді заступника голови обласної ради. Любомире Левковичу, а ви – штукар! Це ж чистої води підробка документів. Крупа вже не вперше порушує закони, регламенти й посадові обов’язки і при цьому робить невинний вигляд, нібито це цілком припустимо для державного службовця або обранця народу. В принципі, судячи з того, що творять окремі народні обранці у Верховній Раді України, порушення, вчинені  Любомиром Левковичем Крупою − це взагалі дитячі ігри містечкового масштабу.
Присутні звернули увагу Крупі й та те, що в системі освіти області, а тим більше в гуманітарній сфері стільки проблем, для вирішення яких йому не вистарчатиме ніякого часу. То чому за такої завантаженості Любомиру Левковичу «кісткою в горлі» застряг інститут, вірніше, С.М. Алілуйко? Чому весь свій робочий час і управлінський запал Любомир Левкович спрямував і далі спрямовує тільки на одну ціль   − добритися звільнення в.о. Алілуйка із займаної посади? Це насправді загадка для всіх. Очевидно, Сергій Миколайович зумів торкнутися таких потаємних глибин душі Любомира Левковича, що з обраної дороги Крупа вже так просто не зверне.
На описуваному зібранні Любомир Левкович відверто зізнався, що спочатку розглядав на посаду директора інституту кандидатуру Ольги Іванівни Когут, доцента кафедри педагогіки і психології. Ольга Іванівна за роки роботи в інституті спромоглася заробити собі такий авторитет, що за умов голосування отримала б на свою підтримку менше 20 голосів. Колеги по роботі характеризують О.І. Когут скупими фразами: «важка людина», «хворобливо і надмірно амбітна», «не поважає людей». Далі в пояснення не вдаються. Зрештою, це проблеми Ольги Іванівни, але візьмемо до уваги, що Л.Л. Крупа нарешті вголос визнав те, про що й так здогадувалися працівники інституту. На попередніх «зустрічах» Любомир Левкович полюбляв говорити, що йому «байдуже», хто буде на посаді директора, головне для нього – зняти напругу в закладі і т.д., і т.п. Як виявилося, Любомир Левкович, як би це висловитися делікатніше, лукавив. У лукавстві Любомира Левковича ще як директора департаменту його підлеглі переконувалися неодноразово. Причому, як у поганого гравця в покер, це «лукавство» буквально читається на його обличчі. Приховувати емоції він не вміє, стримувати себе також не може, постійно перебиває співрозмовників, навіть якщо говорить жінка. Незворушним Крупу Л.Л. не назвеш, тому «прочитати» його справжні наміри можна доволі легко.
Отож, слово за слово і розмова переросла в гарячу й подекуди гостру дискусію між прихильниками С.М. Алілуйка і групою Л.Л. Крупи. Власне, Крупа черговий раз спровокував цю багатослівну і непродуктивну дискусію між обома таборами, яка поволі почала скочуватися до чергових звинувачень і взаємних образ.
Рефреном проходило питання щодо звільнень окремих працівників інституту, які зробив за рік свого перебування на посаді в.о. директора С.М. Алілуйко. Не маючи вагомих аргументів іншого порядку, звільнені працівники і їх «адвокати» з числа окремих членів колективу накинулися на С.М. Алілуйка із звинуваченнями у перевищенні своїх повноважень та відвертими образами. Причому в окремих випадках ситуація виглядала доволі трагікомічно. Наприклад, Оксана Степанівна Куриш, яка впродовж останніх років обіймала посаду заступника директора з виховної роботи, принесла і продемонструвала присутнім всі свої грамоти, подяки та сертифікати і оперувала ними як перепусткою у своєрідний «клуб пожиттєвих працівників» інституту. Правда, Оксана Степанівна чомусь скромно промовчала, що була звільнена з посади, якої не існує в жодному іншому подібному закладі післядипломної педагогічної освіти і яку відкрили «адресно» особисто під неї з подачі тодішнього високопосадовця, аби працевлаштувати її після семи років заробітчанства за кордоном.
До слова, подібну кількість нагород може продемонструвати якщо не кожен другий, то вже точно кожен третій працівник інституту. Та й сторонніх людей у складі колективу немає, всі мають певні заслуги перед освітою і певну підтримку на стороні.
Ще одним «ображеним» виявився звільнений нещодавно заступник директора з ІКТ Володимир Володимирович Постернак, який систематично і зухвало не з’являвся на роботі, працюючи на своїй посаді лише на 0,25 ставки.  Але Постернак В.В. вважає, що при його звільнені «по статті» порушено норми трудового законодавства. На його захист Любомир Левкович сказав, що навіть останнього порушника трудової дисципліни в інших колективах звільняють «за власним» бажанням, щоб тільки не зіпсувати людині трудову книжку, а тут заступника директора інституту – і раптом «по статті». Про те, який приклад колегам подавав своєю поведінкою В.В. Постернак, Любомир Левкович чомусь також промовчав.
Яскравим і емоційним був виступ Людмили Зіновіївни Онищук, якій в 2015 році не продовжили контракт, що закінчився. Людмила Зіновіївна опротестувала це рішення керівника інституту в суді і «виграла» суд першої інстанції. Свою «перемогу» Л.З. Онищук позиціонувала на персональній сторінці у facebook промовистою картинкою: пляшка шампанського із корком, що вилітає із бризками напою. Під цим насиченим підтекстом символом «перемоги» встигли підписатися аж 15-ть прихильників Людмили Зіновіївни. До їх числа долучився й Любомир Левкович Крупа, який дописав, що це не просто 1:0 на користь Людмили Зіновіївни, а «перемога» і «матч завершився».
Та ні, поки що не завершився. Буде апеляційний суд, який  розставить усі крапки над «і».
Дивно, що у сусідньому педагогічному університеті після закінчення терміну контракту  звільняють на порядки більше працівників, але ніхто не робить із цього трагедії і не вважає це «системою» неправомірної управлінської діяльності керівника цього поважного навчального закладу. Чомусь Любомир Левкович не відмічається на персональних сторінках звільнених науково-педагогічних та педагогічних працівників інших навчальних закладів та установ системи освіти області.
Про те, що із звільнення не потрібно роботи трагедії, сказала у своєму виступі Оксана Степанівна Боднар, доктор педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри інституту. Уникнути звільнень працівників у нинішніх умовах кардинальних змін в освіті не вдасться. Неможливо зробити так, щоб догодити всім. До звільнення потрібно бути готовим кожному, слушно зауважила Оксана Степанівна.
Нагадаємо ще раз: за рік каденції Любомира Левковича Крупи на посаді директора департаменту, в області звільнили багатьох досвідчених працівників районних методичних кабінетів, в домашніх архівах яких зберігаються грамоти та інші нагороди за багаторічну і плідну працю. І що зробив Любомир Левкович у їхній захист?  Та нічого. А от у випадку звільнень працівників інституту він використав ситуацію як останній і «переконливий» аргумент у своїй запеклій боротьбі проти С.М. Алілуйка. Аби звільнити останнього із займаної посади, Любомир Левкович неодноразово порушував багато норм чинного законодавства у сфері освіти.    А за невиплату заробітної плати працівникам інституту впродовж 2,5 місяців його дії взагалі підпадають під статтю Кримінального кодексу України.
Сварка між представниками двох таборів, на які розколовся колектив, тривала майже дві години. Модераторами звинувачень на адресу С.М. Алілуйка від табору опозиції виступили О.С. Куриш та О.І. Когут. В запалі сварки якось призабули про присутність Петровського О.М. Правда, йому було на що подивитися і зануритися в ситуацію, що склалася в колективі, який він так заповзято годину раніше збирався згуртовувати.
Чомусь незаслужено не згадали про роль і місце в цих процесах Юрія Чеславовича Шайнюка. А даремно. Цей чоловік вартує того, аби його дії оцінити належним чином за всіма нормами цивільного і кримінального права.
Аби не затримувати уваги читачів, підведемо риску і розглянемо, що залишилося в «сухому залишку» від такої несподіваної «зустрічі».
Перше. План Л.Л. Крупи під умовною назвою  «Шайнюк» провалився, бо Любомир Левкович програв апеляційний суд.
Запасний план «Когут» навіть не починали, оскільки добре розуміли його приреченість на провал.
Тому й виникнув новий план «Петровський», який запустив в дію Любомир Левкович, черговий раз порушуючи норми права і моралі.
Друге. Для Любомира Левковича вкрай було необхідно привести свою людину в колектив ще в «старому» році, аби 4 січня 2016 року подати депутатам обласної ради Петровського О.М. як кандидатуру не тільки погоджену, але й представлену колективу. Якщо не знати того, що відбувалося насправді, то в депутатів могло скластися враження, що всі попередні процедурні питання та етапи призначення пройдені успішно і Петровський О.М. − це та людина, яку бачить на посаді директора інституту не лише обласна влада, але й колектив закладу.
А хто мав би сказати депутатам правду, що більшість колективу інституту була проти такої чергової рейдерської атаки Любомира Левковича?
Тому, аби цього не трапилося, колектив інституту вирішив одразу ж після «зустрічі» провести офіційні збори трудового колективу і прийняти звернення до голови обласної ради, профільної комісії та депутатів, в якому висловити свою підтримку С.М. Алілуйку.
Як тільки прозвучала така пропозиція, представники опозиції демонстративно вийшли із зали. Не дивлячись на це, ті, що залишилися, провели збори по повній процедурі. Лічильна комісія засвідчила, що на зборах трудового колективу були присутні 67 осіб. З них 65 підтримали звернення трудового колективу щодо включення до порядку денного сесії обласної ради VI скликання питання  про призначення директором Тернопільського ОКІППО нині чинного в.о. директора інституту Алілуйка Сергія Миколайовича. Виявилося також, що зал демонстративно покинув 21 працівник. Отже, Любомире Левковичу, за підсумками зустрічі ви програли із рахунком 3:1. То може відкриємо чергову пляшку шампанського, аби відсвяткувати вашу чергову поразку? Просто так, без будь-якого символізму.
Тепер залишається дочекатися подальших дій і подивитися, чи прислухається обласна рада до думки більшості членів колективу інституту, як це їм неодноразово обіцяли в кабінетах перших осіб області.
Любомир Левкович мав би винести із «зустрічі» урок: не можна вважали людей за баранів і пропонувати їм йти «на шашлик» за своєю рецептурою. Часи вже не ті, та й люди також не ті. Після двох Майданів перестали тремтіти перед владою і не бояться критикувати очільників відкрито в очі.
А критику Любомир Левкович не любить, ой як не любить. Сприймає критичні публікації як власну образу. Натякає на це з гіркотою в голосі, де і коли тільки може. Невже не розуміє, що бути проректором у приватному, майже кишеньковому навчальному закладі − це одне, а публічною людиною, державним службовцем, обранцем народу − це вже зовсім інше. Ніхто Крупі оплесків за кожну дію і промовлене слово не обіцяв. Критика − нормальне явище в житті будь-якого керівника. До неї варто прислухатися і робити висновки, а не голослівно заперечувати чи скаржитися на критику людям. То ж будьте голові, Любомире Левковичу, що ЗМІ уважно стежитимуть за вашими подальшими кроками. Вектор вашої діяльності вже знаємо і куди б ви не повернули в майбутньому − весь час будете в полі нашої уваги. Заслужите хвалу − похвалимо, а ні − то без образ. Нічого особистого, просто робота.

Олексій Р. cпеціально для vsim.te.ua

 

 

 

Коментарі  

 
Frankgop
0 #2163 ynobleyFrankgop 19.01.2018, 20:18
q buyviagraevo.com viagra dosage
buy viagra online pleased
buy viagra does viagra make you bigger
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2162 tgonexStephenWidly 19.01.2018, 19:19
xywafy [url= buyviagraevo.com ]viagra
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2161 iobjectkFrankgop 19.01.2018, 19:13
f sildenafilevo.com active ingredient in viagra
sildenafil coupons use
sildenafil coupons cheap viagra
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2160 zexpectThomasFar 19.01.2018, 18:27
n buy viagra with
bright buy viagra
where to buy viagra online buyviagraevo.com
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2159 yyouriStephenWidly 19.01.2018, 18:08
fczvsn [url= buyviagraevo.com ]buy viagra
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2158 ewindThomasFar 19.01.2018, 17:22
v buy viagra online along
aunt as example
sildenafil dosage buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2157 wbestxFrankgop 19.01.2018, 17:01
l sildenafilevo.com viagra dosage
sildenafil coupons itself
sildenafil citrate viagra price
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2156 efellowiStephenWidly 19.01.2018, 16:57
noivij [url= sildenafilevo.com ]non prescription viagra
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2155 dshallThomasFar 19.01.2018, 16:17
e info looked
child buy viagra
viagra cost buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2154 dthinggFrankgop 19.01.2018, 15:54
z sildenafilevo.com why is viagra so expensive
sildenafil coupons bed
cheap viagra online canadian pharmacy viagra
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2153 eworthkStephenWidly 19.01.2018, 15:46
rfitsp cialis
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2152 icornerdFrankgop 19.01.2018, 14:49
u sildenafilevo.com viagra overdose
sildenafil coupons spirits
buy sildenafil online generic viagra
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2151 emoneyvStephenWidly 19.01.2018, 14:35 Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2150 aknowThomasFar 19.01.2018, 14:07
h viagra girl
ashamed buy viagra
viagra prank buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2149 tscenevFrankgop 19.01.2018, 13:45
n buyviagraevo.com does viagra work
buy viagra knowing
buy viagra online viagra side effects
Цитата
 
 
AlfredUnirl
0 #2148 bcs8ervrAlfredUnirl 19.01.2018, 13:42 Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2147 jbecomezStephenWidly 19.01.2018, 13:23 Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2146 caboveThomasFar 19.01.2018, 13:01
o buy viagra meaning
makes buy viagra
viagra online prescription free buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2145 jforgethFrankgop 19.01.2018, 12:41
q sildenafilevo.com is viagra safe
viagra end
buy sildenafil herbal viagra reviews
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2144 gtouchedyStephenWidly 19.01.2018, 12:11
vlatbw [url= sildenafilevo.com ]sildenafil online
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2143 fothersThomasFar 19.01.2018, 11:53
e how much does viagra cost laid
horses viagra
side effects of viagra buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2142 bbeautifulkFrankgop 19.01.2018, 11:37
k buyviagraevo.com viagra free sample
viagra still
buy viagra sildenafil 100mg
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2141 npointdStephenWidly 19.01.2018, 11:00
mjeucq cialis
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2140 bbreakThomasFar 19.01.2018, 10:48
e cialis I'm
neither cialis coupon
who makes cialis cialiscouponevo.com
Цитата
 
 
KezvinDiapy
0 #2139 Order reasonable vigrа no remedyKezvinDiapy 19.01.2018, 10:33
viagra 20mg most users ever online was
viagra without a doctor prescription usa
viagra 5mg dosage total members
viagra without a doctor prescription usa
- viagra.com.my guestbook.php?a ction=
viagra price users browsing this forum
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2138 mcrydFrankgop 19.01.2018, 10:33
z cialiscouponevo.com what does cialis do
cialis simple
cialis coupon cialis prices
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2137 tthenbStephenWidly 19.01.2018, 09:48
dnwvyb [url= sildenafilevo.com ]sildenafil online
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2136 cherselfThomasFar 19.01.2018, 09:43
x website neck
tea buy viagra
sildenafil citrate buyviagraevo.com
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2135 ppartnFrankgop 19.01.2018, 09:28
d sildenafilevo.com best over the counter viagra
sildenafil citrate seems
generic viagra reviews how long does viagra work
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2134 bbecauseThomasFar 19.01.2018, 08:38
o sildenafil online believe
anything sildenafil coupons
side effects of viagra sildenafilevo.com
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2133 darmslStephenWidly 19.01.2018, 08:35
ypsmst [url= buyviagraevo.com ]buy viagra online
Цитата
 
 
Frankgop
0 #2132 zbothzFrankgop 19.01.2018, 08:24
v cialiscouponevo.com what does cialis do
cialis started
liquid cialis how long does it take cialis to work
Цитата
 
 
ThomasFar
0 #2131 joughtThomasFar 19.01.2018, 07:31
q generic sildenafil black
wood find out more
revatio vs viagra sildenafilevo.com
Цитата
 
 
StephenWidly
0 #2130 dfamilypStephenWidly 19.01.2018, 07:21
ayyfsn [url= buyviagraevo.com ]buy viagra online
Цитата
 
 
Dong
0 #2129 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Dong 19.01.2018, 07:20
Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with
hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of
hard work due to no backup. Do you have any solutions to stop hackers?


Also visit my webpage :: marrakech74.ru
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2128 qpooroEdwardces 19.01.2018, 06:55
m essaywritingter.com essay writing service reviews professional essay writing service bear essay writing service reviews cheapest essay writing service
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2127 zfuturebEdwinToM 19.01.2018, 06:46
q buycialister.com cialis trial buy cialis canada online should cialis generic date cialis 20mg price
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2126 fseveralkHowardMof 19.01.2018, 06:40
cheapest viagra online buy generic viagra break
Цитата
 
 
Kennethplult
0 #2125 zll8496eKennethplult 19.01.2018, 06:24 Цитата
 
 
Edwardces
0 #2124 tgrewcEdwardces 19.01.2018, 05:54
canada pharmacy canada pharmacy lay
Цитата
 
 
AlfredUnirl
0 #2123 8a40bzidAlfredUnirl 19.01.2018, 05:48 Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2122 tdoormEdwinToM 19.01.2018, 05:47
a canadapharmter.com canadian pharmacy viagra canadian pharmacy review appearance site here canadian pharmacy coupon
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2121 hsinceiEdwinToM 19.01.2018, 04:46
canada drugs canadian pharmacy viagra perfect
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2120 vmuchpRobertlek 19.01.2018, 03:48
g genericviagrater.com viagra pills
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2119 fquicklypEdwinToM 19.01.2018, 03:45
what doe cialis look like cialis second
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2118 kfreelHowardMof 19.01.2018, 03:42
i genericviagrater.com does viagra make you bigger generic viagra hurt buy generic viagra is viagra safe
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2117 igraverEdwardces 19.01.2018, 03:42
payday loans gainesville fl payday loans online fire
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2116 rkindnessElmerdaync 19.01.2018, 02:59
y essaywritingter.com cheapest essay writing service cheap essay writing services share essay writing service reviews essay writing
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2115 zcharacterbEdwinToM 19.01.2018, 02:46
h canadapharmter.com canadian pharmacy review canada pharmacy putting canada pharmacy canadian pharmacy online
Цитата
 
 
Maggie
0 #2114 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Maggie 19.01.2018, 02:38
Hi there colleagues, how is everything, and what you would like to
say on the topic of this piece of writing, in my view its actually amazing in favor of me.


Also visit my homepage Radio
Einbaurahmen,
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2113 rlookedlEdwardces 19.01.2018, 02:37
check ngo payday loans fast cash yourself
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2112 wperhapspRobertlek 19.01.2018, 02:29
e canadapharmter.com canada pharmacy
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2111 eabovehHowardMof 19.01.2018, 02:24
r paydayloanster.com payday loans denver
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2110 fthoughtbEdwinToM 19.01.2018, 01:46
cialis for daily use read full article piece
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2109 uuncleElmerdaync 19.01.2018, 01:46
c essaywritingter.com essay writing url so professional essay writing service cheap essay writing services
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2108 nthemselveswEdwardces 19.01.2018, 01:34
l essaywritingter.com cheapest essay writing service professional essay writing service took essay writing service best essay writing service reviews
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2107 zsaveeRobertlek 19.01.2018, 01:07
j buycialister.com buy cialis buy cialis online without script difficulty cialis when to take cialis for best results
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2106 iwellzHowardMof 19.01.2018, 01:06
viagra dosage generic viagra available in usa bring
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2105 smostrEdwinToM 19.01.2018, 00:50
e canadapharmter.com canada pharmacy canadian pharmacy coupon immediately canadian pharmacy coupon canadian pharmacy review
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2104 vcausevEdwardces 19.01.2018, 00:34
prepaid cards payday loans site here indeed
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2103 blegsElmerdaync 19.01.2018, 00:33
debit card payday loans payday loans no credit check low
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2102 nopportunitygEdwinToM 18.01.2018, 23:53
b canadapharmter.com canada pharmacy canadian pharmacy review bed canadian pharmacy review canadian pharmacy online
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2101 oartoHowardMof 18.01.2018, 23:50
canadian pharmacy coupon recommended reading dark
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2100 vmustvRobertlek 18.01.2018, 23:44
u canadapharmter.com canada pharmacy canadian pharmacy viagra particularly info canada drugs
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2099 grichzEdwardces 18.01.2018, 23:30
s genericviagrater.com viagra effects generic viagra yourself generic viagra available in usa why is viagra so expensive
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2098 qbelievedElmerdaync 18.01.2018, 23:14
u canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2097 espiteoEdwinToM 18.01.2018, 22:52
k paydayloanster.com payday loans today payday loans online pay fast cash how to get rid of payday loans
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2096 uviewzHowardMof 18.01.2018, 22:35
o essaywritingter.com cheap essay writing services
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2095 uleaveyEdwardces 18.01.2018, 22:31
g canadapharmter.com canada pharmacy
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2094 usilentdRobertlek 18.01.2018, 22:19
cialis for women buy cialis online heaven
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2093 ffreshElmerdaync 18.01.2018, 21:56
a essaywritingter.com cheap essay writing services
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2092 bhorsepEdwinToM 18.01.2018, 21:55
q canadapharmter.com canadian pharmacy online canadian pharmacy viagra pleasure canada drugs canadian pharmacy review
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2091 afollowedaEdwardces 18.01.2018, 21:30
g buycialister.com buying cialis online usa
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2090 dschoolaHowardMof 18.01.2018, 21:25
canadian pharmacy review canadian pharmacy online didn't
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2089 xnearlyfEdwinToM 18.01.2018, 21:00
q essaywritingter.com cheapest essay writing service essay writing service reviews purpose read more professional essay writing service
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2088 twalkedkRobertlek 18.01.2018, 20:58
s buycialister.com cialis over the counter at walmart
Цитата
 
 
Billydus
0 #2087 ohj249u8Billydus 18.01.2018, 20:47
wh0cd202880 paxil tetracycline
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2086 nquietlyElmerdaync 18.01.2018, 20:39
p paydayloanster.com payday loans knoxville tn payday loans no credit check indeed cash advance direct lenders for payday loans no teletrack
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2085 ahowoEdwardces 18.01.2018, 20:30
canadian pharmacy coupon canada pharmacy had
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2084 wbrokemHowardMof 18.01.2018, 20:12
o buycialister.com how long does cialis last buy cialis easily buy cialis without doctor prescription cialis generic date
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2083 fheartaEdwinToM 18.01.2018, 20:02
h paydayloanster.com payday loans in memphis
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2082 thistorykRobertlek 18.01.2018, 19:36
v essaywritingter.com essay writing service best
Цитата
 
 
Brettdor
0 #2081 j4ashqkjBrettdor 18.01.2018, 19:36 Цитата
 
 
Edwardces
0 #2080 cfathergEdwardces 18.01.2018, 19:32
h paydayloanster.com payday loans salem oregon
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2079 xboyElmerdaync 18.01.2018, 19:19
w paydayloanster.com wal mart payday loans payday loans tears payday loans no credit check online payday loans in nc
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2078 sgettingcEdwinToM 18.01.2018, 19:05
chase payday loans pay day loans death
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2077 vcouldwHowardMof 18.01.2018, 18:58
essay writing service best cheap essay writing services walk
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2076 idaysjEdwardces 18.01.2018, 18:33
essay writing service best as example arm
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2075 vfirstoRobertlek 18.01.2018, 18:14
k canadapharmter.com canadian pharmacy canadian pharmacy online even canadian pharmacy coupon canadian pharmacy coupon
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2074 oshookqEdwinToM 18.01.2018, 18:08
m genericviagrater.com how viagra works
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2073 lquickElmerdaync 18.01.2018, 18:02
generic cialis tadalafil best buys cialis vs levitra means
Цитата
 
 
Bennyzop
0 #2072 bm8ywnfuBennyzop 18.01.2018, 17:55 Цитата
 
 
HowardMof
0 #2071 jcousinxHowardMof 18.01.2018, 17:46
b buycialister.com otc cialis
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2070 zstillrEdwardces 18.01.2018, 17:29
y genericviagrater.com viagra online canadian pharmacy
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2069 wvisitdEdwinToM 18.01.2018, 17:11
k canadapharmter.com canadian pharmacy coupon
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2068 flikedzRobertlek 18.01.2018, 16:56
d genericviagrater.com levitra vs viagra generic viagra online natural buy generic viagra sildenafil citrate 100mg
Цитата
 
 
Everette
0 #2067 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Everette 18.01.2018, 16:46
XXX Sex on - the # 1 pornography video clips tube man touches stranger dick in public porn the world!
pornmovs.net
Цитата
 
 
Everette
0 #2066 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Everette 18.01.2018, 16:46
XXX Sex on - the # 1 pornography video clips tube man touches stranger dick in public porn the world!
pornmovs.net
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2065 iwoodElmerdaync 18.01.2018, 16:42
x paydayloanster.com online payday loans no fax payday loans online uncle payday loan payday loans online no credit check
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2064 ssurprisebEdwardces 18.01.2018, 16:27
d canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2063 xsilencefHowardMof 18.01.2018, 16:23
i paydayloanster.com guaranteed payday loans no teletrack payday loans in va take fast cash payday loans deposited on prepaid debit card
Цитата
 
 
Kennethplult
0 #2062 3ryy9q8jKennethplult 18.01.2018, 16:17 Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2061 imeangEdwinToM 18.01.2018, 16:13
ez payday loans locations more either
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2060 kwithrRobertlek 18.01.2018, 15:27
who makes cialis buy cialis without doctor prescription sure
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2059 wIElmerdaync 18.01.2018, 15:09
how long does it take for cialis to work buy cialis generic tadalafil week
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2058 qsaketEdwinToM 18.01.2018, 15:06
k genericviagrater.com viagra before and after
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2057 yfilledbEdwardces 18.01.2018, 15:06
v canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2056 yfootkHowardMof 18.01.2018, 15:03
j genericviagrater.com cheap viagra 100mg check this out fire find out more sildenafil citrate 100mg tab
Цитата
 
 
Billydus
0 #2055 ablin7xoBillydus 18.01.2018, 14:47 Цитата
 
 
Robertlek
0 #2054 slifejRobertlek 18.01.2018, 14:05
generic viagra reviews generic viagra men
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2053 slaynEdwinToM 18.01.2018, 14:02
c paydayloanster.com payday loans online same day payday loans two more bonuses payday loans online texas
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2052 tsadlEdwardces 18.01.2018, 13:47
cheapest essay writing service cheapest essay writing service longer
Цитата
 
 
AlfredUnirl
0 #2051 dkby73j1AlfredUnirl 18.01.2018, 13:44
wh0cd202880 amoxicillin toradol
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2050 ihairgHowardMof 18.01.2018, 13:40
best over the counter viagra generic viagra online expected
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2049 afigurefEdwinToM 18.01.2018, 12:59
payday loans nashville payday loans online stay
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2048 pmuchnRobertlek 18.01.2018, 12:44
i genericviagrater.com viagra cost viagra appearance generic viagra online viagra alternatives
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2047 hoftenoEdwardces 18.01.2018, 12:32
payday loans in huntsville al payday loans gulfport ms ears
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2046 kappearElmerdaync 18.01.2018, 12:30
a genericviagrater.com when does viagra go generic generic viagra coupons give buy generic viagra viagra 100mg
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2045 ycolouroHowardMof 18.01.2018, 12:14
i paydayloanster.com payday loans phenix city al cash advance dress payday loans mesquite tx payday loans in chicago
Цитата
 
 
Brettdor
0 #2044 tqhx0nouBrettdor 18.01.2018, 12:01
wh0cd202880 singulair cleocin
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2043 eheartwEdwinToM 18.01.2018, 11:54
h genericviagrater.com sildenafil cost generic viagra online own buy generic viagra is viagra covered by insurance
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2042 ilongerwEdwardces 18.01.2018, 11:19
m essaywritingter.com essay writing service reviews essay writing noble professional essay writing service essay writing service reviews
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2041 rmotherwEdwinToM 18.01.2018, 10:50
l canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2040 qmoneyzRobertlek 18.01.2018, 10:32
essay writing professional essay writing service nay
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2039 mthinkElmerdaync 18.01.2018, 10:24
n genericviagrater.com when does viagra go generic generic viagra online arrived generic viagra how to use viagra
Цитата
 
 
Noella
0 #2038 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Noella 18.01.2018, 10:11
payday loans online
online loans
payday loans
payday loans
payday loans no credit check
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2037 nmineqHowardMof 18.01.2018, 10:09
z canadapharmter.com canadian pharmacy review
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2036 lfullnEdwardces 18.01.2018, 10:07
l canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2035 ugivenaEdwinToM 18.01.2018, 09:43
k buycialister.com when will generic cialis be available
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2034 fsupposefRobertlek 18.01.2018, 09:11
q paydayloanster.com payday loans lewisville tx homepage another payday loans no credit check payday loans fayetteville nc
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2033 shourElmerdaync 18.01.2018, 09:02
v genericviagrater.com viagra meme
Цитата
 
 
Henrygof
0 #2032 approved canadian online pharmacies 63 mgHenrygof 18.01.2018, 08:50 Цитата
 
 
HowardMof
0 #2031 bnaturalxHowardMof 18.01.2018, 08:47
s genericviagrater.com sildenafil dosage
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2030 rsecrettEdwardces 18.01.2018, 08:34
d paydayloanster.com bad credit payday loans guaranteed approval www finished cash advance compass capital llc payday loans
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2029 mgivingvEdwinToM 18.01.2018, 08:19
h canadapharmter.com canadian pharmacy review canada pharmacy journey canada drugs canada drugs
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2028 elawjRobertlek 18.01.2018, 07:41
f canadapharmter.com canada drugs
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2027 cunderstandElmerdaync 18.01.2018, 07:35
g buycialister.com tadalafil for sale
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2026 myesqHowardMof 18.01.2018, 07:28
canadian pharmacy viagra canadian pharmacy viagra Mr
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2025 xdoctorbEdwinToM 18.01.2018, 06:59
w buycialister.com female cialis
Цитата
 
 
Edwardces
0 #2024 bgenerallyrEdwardces 18.01.2018, 06:53
t canadapharmter.com canadian pharmacy
Цитата
 
 
Robertlek
0 #2023 kmisswRobertlek 18.01.2018, 06:22
o paydayloanster.com payday loans around me click matter pay day loans mesa financial payday loans
Цитата
 
 
Elmerdaync
0 #2022 dthoseElmerdaync 18.01.2018, 06:15
v genericviagrater.com viagra and alcohol
Цитата
 
 
HowardMof
0 #2021 mmindoHowardMof 18.01.2018, 06:07
cialis coupon buy cialis generic tadalafil see
Цитата
 
 
Berenice
0 #2020 Баранів на шашлик не запрошують? (заступник голови Тернопільської облради хоче шашлика)Berenice 18.01.2018, 05:55
Good article. I am facing many of these issues as well..


Also visit my weblog :: Audi Lautsprecher
Цитата
 
 
EdwinToM
0 #2019 sgivinghEdwinToM 18.01.2018, 05:40
cheapest essay writing service cheapest essay writing service enough
Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Інформер
Loading...

Всі права захищено © vsim.te.ua
Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на vsim.te.ua
Всі права на статті належать їх авторам. Відповідальність за зміст статті несе автор, за достовірність реклами — рекламодавець.