vsim.te.ua@gmail.com 
 

Найсвіжіші новини

 

Популярне

Останні коментарі

Популярні посилання

  • Зодіакальний гороскоп на сьогодні від Orakul.
  • Кращі пропозиції продажу авто на http://avtosale.ua.
  • Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
  • Найцікавіші новини України і всього світу на https://www.ukr.net.

Погода

Василь Хомінець побачив те чого вперто не хотів бачити декілька років (відео)

Гори відходів тваринного походження, близько п’яти тисяч тонн, гниють уже кілька років поспіль. Їх роками звозили зі всієї області сюди, до філії ДП "Укрветсанзавод", що розташований поблизу села Острів, фактично, у передмісті, за сім кілометрів від Тернополя.

З жовтня минулого року завод припинив приймати тваринні рештки на утилізацію. Цього непотребу тут накопичилось стільки, що під натиском кількатисячної його маси нещодавно навіть завалилась бетонна огорожа. Рештки розповсюджуються за межами території підприємства, а це спричиняє серйозну шкоду ґрунту та загрожує забрудненням води. Поряд річка Серет.

Щоб не сталось екологічне лихо, треба терміново проводити модернізацію заводу та запроваджувати сучасні технології. А це чималі кошти. За попередніми підрахунками, для того, щоб лише облаштувати тутешні споруди, необхідно півтора мільйона гривень. Звісно, таких грошей в області нема.

Певні кошти будуть виділені з резервного фонду обласного бюджету на дезінфекцію та захоронення решток, запевнив очільник області Степан Барна під час виїзного засідання, що відбулось на території заводу. Крім того, він доручив правоохоронцям провести розслідування щодо діяльності колишнього керівництва ДП "Укрветсанзавод", недбальство яких, за переконанням Барни, за останні три року й призвело до виникнення надзвичайної ситуації.


Нинішній в.о. директора венсанзаводу Сергій Заглуцький, що також брав участь у цьому виїзному засіданні, каже, що на посаді він десятий день, а завод – банкрот, рахунки арештовані. Тож, самотужки проблему не вирішити. Щоб модернізувати, один з варіантів – передати завод з державної в приватну власність. "Ми, - пояснює він, - звернулися до нашого уряду, щоб частину заводів приватизувати. Але питання приватизації досить складне, бо вони включені у списки об’єктів, які не підлягають приватизації. Тому порушується питання про здачу заводів у оренду. Тому що у світі, практично, немає в державній власності таких заводів, вони всі є комерційними".


Дещо дивує стурбованість начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця, який наголошує: "Ми повинні працювати на випередження, всі зусилля прикласти на недопущення надзвичайної ситуації, облаштувати тут всі необхідні споруди, які служитимуть як своєрідні саркофаги, а також шукати інвестора, якого зацікавить даний бізнес". Працювати на випередження Хомінець зобов’язаний не тільки тепер, коли венсанзавод відноситься до компетенції очолюваного ним відомства, а й раніше. Ще зовсім недавно, до крісла керівника Держпродспоживслужби, він з 31 жовтня 2013 року по 2015-й очолював обласну раду, а перед цим, з 2009 року – депутат облради, був секретарем комісії з питань бюджету. Мав би проявити ініціативу. Адже Тернопіль опинився на межі екологічного лиха не у червні 2017 року, коли нардеп Тарас Юрик написав депутатське звернення міністрові агрополітики щодо фінансової допомоги на модернізацію венсанзаводу, а голова ТОДА Барна зібрав начальників на це виїзне засідання безпосередньо на території підприємства, щоб на власні очі побачити, до чого призвела бездіяльність чиновників.

Катастрофу можна було упередити протягом минулих, принаймні, трьох років. "Тих посадових осіб, котрі були причетні до розвалення підприємства, буде притягнуто до кримінальної відповідальності", - запевнив Степан Барна та пообіцяв, що, зокрема, за найближчі два тижні буде розроблена документація та кошторис, а також визначений підрядник на модернізацію венсанзаводу.


А де Ви були остані 3 роки, Степан Барна? Чи Ви додому не їхали повз Острів?

Публікація підготовлена за матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Інформер
Loading...

Всі права захищено © vsim.te.ua
Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на vsim.te.ua
Всі права на статті належать їх авторам. Відповідальність за зміст статті несе автор, за достовірність реклами — рекламодавець.