vsim.te.ua@gmail.com 
 

Найсвіжіші новини

 

Популярне

Останні коментарі

Популярні посилання

  • Зодіакальний гороскоп на сьогодні від Orakul.
  • Кращі пропозиції продажу авто на http://avtosale.ua.
  • Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
  • Найцікавіші новини України і всього світу на https://www.ukr.net.

Погода

«Мрію стати мамою»: на Тернопіллі з кожним роком зростає кількість пар, які не можуть народити дитину

 

 

З проблемою безпліддя зіштовхується кожна п’ята пара у світі. В Україні не можуть зачати дитину

щонайменше мільйон пар. Причин цього дуже багато – вади здоров’я як чоловіків, так і жінок, важкі умови праці, стреси, несприятливі екологічні умови, хронічна втома. В рамках відзначення Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я медики у Тернополі обговорити ситуацію, яка склалася із рівнем народжуваності та безпліддя у нашій області.

Безпліддя – не вирок

За словами головного позаштатного спеціаліста-репродуктолога УОЗ ТОДА Павла Кашуби, безплідною вважається пара, в якій у жінки дітородного віку не настає вагітність протягом року регулярного і відкритого статевого життя (без застосування контрацептивів).

Медики запевняють, що безпліддя – не вирок. Головне – не опускати рук.  Якщо пара впродовж року не може зачати дитину, слід обов’язково протягом трьох місяців встановити діагноз. Тільки тоді можна розпочати лікування.

– Проблема виникає не лише у жінок, – каже Павло Кашуба. – За останніми даними, безпліддя діагностують у  23,7% чоловіків. Тобто, може бути проблема як в одного з партнерів, так і в обох одночасно. У таких випадках міняють чіткий алгоритм дій, затверджений Міністерством охорони здоров’я. У парі до 35 років, за умови повного обстеження, медики мають два роки для проведення консервативного лікування. Якщо воно не дає ефекту, подружжю пропонують допоміжні репродуктивні методики. Для пари віком від 35 років терміни значно коротші – не більше року.

За словами головного спеціаліста акушер-гінеколога УОЗ ТОДА Олексія Федченка, в Україні діє програма допоміжних репродуктивних технологій. Відповідно до неї, проводиться відбір пацієнток. Після обстежень їх направляють у центр репродукції людини. Один з них знаходиться в Івано-Франківську. Там і обслуговують жінок з нашої області.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Інформер
Loading...

Всі права захищено © vsim.te.ua
Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на vsim.te.ua
Всі права на статті належать їх авторам. Відповідальність за зміст статті несе автор, за достовірність реклами — рекламодавець.