vsim.te.ua@gmail.com 
 

Найсвіжіші новини

 

Популярне

Останні коментарі

Популярні посилання

  • Зодіакальний гороскоп на сьогодні від Orakul.
  • Кращі пропозиції продажу авто на http://avtosale.ua.
  • Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
  • Найцікавіші новини України і всього світу на https://www.ukr.net.

Погода

На Тернопільщині влада і люди не поділили став

 

 

Близько сорока мітингувальників зібрались сьогодні, 12 червня, під стінами Фонду державного майна України по Тернопільській області. Причиною мирного протесту став аукціон, згідно якого мали передати в оренду гідротехнічні споруди ставу Заложці № 5 (площею 183,06 га), розташовані в смт Залізці Зборівського району.


Тамтешні жителі та рибалки, громадські активісти та члени деяких партій вимагали скасувати проведення аукціону, адже теперішнього орендаря – комунальне підприємство «Залозецький комбінат комунальних підприємств», яке орендує землю та водний об’єкт з 2007 року, не допустили до конкурсу.

- Ці гідроспоруди, які хочуть передати сьогодні в оренду, знаходяться на землях водного фонду, який є в нас в оренді. Згідно умов конкурсу і в необхідні терміни ми подали всі документи і нас було виключено з аукціону. Виходить, що тристоронні особи включені в аукціон, а ми як правонаступники, які мають всі дозволи, технічний паспорт ставка, дозвіл ГДС – ні. На нашу думку став просто рейдерується з допомогою державної структури – Фонду державного майна, - розповідає керівник «Залозецький КПП» Сергій Демчишин.

Став є третім по величині водним об’єктом в області. Його розмір разом із прибережними смугами та гідроспорудою становить 227 гектарів. Площа самого водного об’єкта, плеса, складає 183 гектари. Люди хочуть передати цю гідрологічну споруду на баланс селищної ради і бояться, що після того, як прийде «чужий» орендар, ставок просто незаконно заберуть у приватну власність та встановлять плату за користування ним.

- Ми вважаємо, що це рейдерське захоплення ставу і хочемо, щоб дану гідроспоруду передали на баланс селища, щоб жителі могли безоплатно користуватись водоймою: купатись чи ловити рибу. Тому що, коли прийде новий орендар, звичайно, що вимагатиме кошти. В теперішнього орендаря все є. Під надуманим приводом Фонд держмайна не допускає його до конкурсу, – каже член ГО «Залозецькі водойми» Теслюк Андрій.

В той же час у Фонді державного майна України по Тернопільській області запевняють, що  конкурс проводиться згідно чинного законодавства і є вагомі причини не допускати «Залозецький КПП» до конкурсу.

 

- «Залозцькому КПП» було відмовлено рішенням комісії тому, що їхній пакет документів був поданий недостовірно. Вони не мають людини, яка займається риборозведенням. Це одна з основних умов конкурсу. Тобто в них працює людина за трудовим договором, однак, на умовах конкурсу такий спеціаліст повинен працювати  безпосередньо в штаті підприємства, яке займається  розведенням риби. Крім того, вони мають заборгованість перед бюджетом в розмірі 140 тисяч гривень. Якщо так, то як вони зможуть сплачувати орендну плату? Конкурс проводився на умовах аукціону, в результаті якого щомісячна орендна плата зросла з 1500 гривень – до 10 тисяч, - коментує ситуацію начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області Белошицький Руслан.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Інформер
Loading...

Всі права захищено © vsim.te.ua
Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на vsim.te.ua
Всі права на статті належать їх авторам. Відповідальність за зміст статті несе автор, за достовірність реклами — рекламодавець.